Rakvere lähedale on plaan rajada lennurada

Postitatud 21.august 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Rakvere lähedale on plaan rajada lennurada
Postitaja MarttiKuldma on Neljapäev, August 21, 2003 – 11:36 PM EET,
21.08 Rakvere plats niidetud. Enne kui Rakveres lennumõnusid nautida saab, tuleb aga veel teehöövli ja labidaga tööd teha. Rada on suunaga 07/25, raja arvestuslik pikkus 600m. Vaata ka pilte

RAKVERE, 22. mai, BNS – Lääne-Virumaa lennundusentusiastid tahavad Rakvere äärelinnas võtta linnale kuuluva tühermaa kasutusele lennuväljana.

Lennundushuvilistele jäi silma Lennuki tänava tagune heinamaa, kuhu saaks edukalt rajada kuni 800 meetri pikkuse maandumis- ja õhkutõusmisraja. Samas asub ka kunagine Nõukogude sõjaväe lennuväli, mis on siiski kasutuskõlbmatu, kirjutab Virumaa Teataja.

Asja eestvedaja Mati Metsjõe sõnul kuluks sertifitseeritud lennuvälja paberite saamiseks paar aastat, kuid kui maa seniks linnalt üürile võtta, võiks Metsjõe kinnitusel sinna kuu aja pärast maanduda.

Lennuraja teema võetakse linnavalitsuses arutusele järgmisel nädalal, väikelenduritele positiivse otsuse korral tegutseksid nad seal siis omal riisikol.

Praegu on murukattega lennuväli olemas näiteks Viljandis, Narvas, Raplas ja Ridalis.

Metsjõe ütles, et tegelikult plaanis ta eralennurada teha oma kodu lähedale Huljale, kuid ei saanud pärast pikki läbirääkimisi sealse talunikuga kaubale. Tapa lennuvälja aktiivse kasutuselevõtu vastu on naabruses asuvad Eesti kaitseväelased.

Metsjõe ütles, et Rakveres olev plats sobib lennuväljaks ideaalselt. Ta mainis, et sertifitseeritud lennuväli lubaks tulevikus Rakveres maanduda nii turistidel kui ka päästelennukitel, samuti oleks võimalik seal näidata lennu-show`d või osutada lennutakso teenuseid.

Abilinnapea Matti Jõe märkis, et esialgu ollakse linnavalitsuses nõus andma see maa-ala lennundusele kasutusele ajutiselt, millises vormis, pole veel täpselt selge. “Lõpliku vastuse annab ikkagi detailplaneering,” rõhutas Jõe.

4 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Rakvere lähedale on plaan rajada lennurada (Skoor: 0)
Külastaja on 05. 22, 2003 – 01:35 PM
See on küll hea uudis, et selliseid entusiaste rohkem oleks. Jõudu neile!

Re: Rakvere lähedale on plaan rajada lennurada (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 05. 22, 2003 – 04:05 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
Tublid Rakvere mehed, andke minna! Tervisi Mati Metsjõele! Muide Mati on ka meie EEHL liige ja rõõm on kindlasti kõigil meie liikmeil kui on sündimas uus lennuväli! 🙂
Rakvere kant on tõesti lennuvälja osas vaeslapse osas olnud ja lihtsalt super on mõelda, et varsti oleks võimalik seal maanduda. Liidu lipp ja tugi Rakverele!

Re: Rakvere lähedale on plaan rajada lennurada (Skoor: 0)
Külastaja on 05. 22, 2003 – 05:11 PM
Väike ääremärkus artiklile: Murukattega lennuväli on olemas ka Kihnus ja Ruhnus.

Re: Rakvere lähedale on plaan rajada lennurada (Skoor: 0)
Külastaja on 07. 23, 2003 – 06:37 PM
Tervitusi ka Peedu Ventselile Antslasse kel ju ka isiklik mururada on!

Kommentaarid on suletud.