Viljandi lennuväljale maanduvad Eesti ja Läti presindendid

Postitatud 17.september 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Viljandi lennuväljale maanduvad Eesti ja Läti presindendid
Postitaja HendrikAgur on Kolmapäev, September 17, 2003 – 02:08 PM EET,
Täiendatud 04.09.03
“Kistotshka-kistotshka, tut Prokaznik 2 …” jne, hüüdis kauaaegne Viljandi lennujaama ülem Heinar Kalam eetrisse kakskümmend aastat tagasi, kui nsvl armee või Aerofloti lennuk/kopter tuli maanduma Viljandisse.

Täna aga andis staazikas lennundusmees lennuinformaatorina Läti presidendikopteri kaptenile Vairis Elksnisile lennuinfot: “Viljandi apron is free, wind 220 degreeds, 08 knots, QNH 1016”. Läti õhujõudude kopter, pardal Eesti ja Läti Vabariigi presidendid, maandus Viljandi lennuvälja perroonile kell 14.53.
Ja hetkega oli saanud Viljandi klubilennuväljast tähtis punkt Eestis, alustades õndsate nägudega linnaisadest lilledega, lõpetades snaipritega torni katusel…
Õhtul aga, kui Euroopa Liidu kihutustöö Ugalas on lõppenud, lahkub kopter koos Läti Vabariigi presidendiga.
Mõelgem korraks – ka väikesed klubi- ja maakonnalennuväljad võivad osutuda teinekord vajalikeks või isegi ülivajalikeks, kasvõi sanitaarlendude puhul, rääkimata amet- ja liinilendudest või lennuturismist. Hoidkem siis neid!

Vaata ka pilte

Uudis 01.09.03:
Viljandi lennuväljale on tervendavalt mõjunud eelteave, et 4. septembril peaks maanduma kopteriga Mi-17 Viljandis Eesti ja Läti presidendid Arnold Rüütel ja Vaira-Vike Freiberga.
Viljandi Lennuklubi juhatuse esimehe Heinar Kalami juhtimisel on pedantselt korrastatud Lennuväljahoone ümbrus ja niidetud rada, kuid peamine lootus, et kümmekond aastat paksu kivbiklibuga kaetud perroon väikelennukite normaalseks ruleerimiseks puhastatud saab, peaks täituma sel nädalal kui pooleks päevaks tuleb perroonile võimas ja kallis harjas-imurmasin.
Viljandi Lennuklubi teeb korrastustöid oma inimestega omadest vahenditest. Riigiasutustele suunatud toetuspalvetest pole abi saadud, kuigi väikest maakonna klubilennuvälja külastavad-kasutavad ju lausa kahe riigi presidendid korraga.
Mulgiau ja kohalike lennudusentusiastide lipp seisab aga kõrgel – vastuvõtt kas ei toimu või toimub ainult kõrgtasemel! Mulgid valisid viimase.

1 kommentaar

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Viljandi lennuväljale maanduvad Eesti ja Läti presindendid (Skoor: 0)
Külastaja on 09. 05, 2003 – 10:55 AM
Kuidagi ei leidnud piltidelt SNAIPEREID. Kas jäid peitu???

Kommentaarid on suletud.