Viljandi lennufännid kohtuvad kord nädalas lennuväljal

Postitatud 18.september 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Viljandi lennufännid kohtuvad kord nädalas lennuväljal
Postitaja Alo Raun on Neljapäev, September 18, 2003 – 10:29 AM EET,
Viljandlasel on üllatavalt lihtne lenduriks saada. Nimelt võimaldab kohalik lennuklubi linna piiril asuval lennuväljal vaid paarisaja krooni eest purilende teha.

Esialgu tohib lennata küll vaid koos kogenud piloodiga, ent kui vajalikud paberid käes, on võimalik sealsamas kord nädalas lendamas käia.

Viljandi Lennuklubi juhataja Heinar Kalam soovitab asjast huvitatul kõigepealt ükskõik millisel laupäeval kella 12 paiku lennuväljale tulla. See on nimelt klubi tavapärane kogunemisaeg.

“Koguneme siin läbi aasta igal laupäeval, kusjuures me ei peagi tingimata lendama. Kehvema ilmaga võime niisama plaane seada ja lennukeid korrastada,” räägib Kalam.

Edasi loe Sakalast

4 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Viljandi lennufännid kohtuvad kord nädalas lennuväljal (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 09. 18, 2003 – 03:12 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
Noor ajakirjanik Alo Raun kirjutas loo Sakalas EEHL ettepanekul, eesmärgiga tutvustada lendamisvõimalusi maakonnakeskustes, pidades silmas eelkõige noori tehnika- ja lennuhuvilisi. EEHL jätkab koostööd maakonnalehtedega, et propageerida lennundust noorte seas, kui kultuurset ja huvitavat vabaajaveetmise vormi. Tõsisematest lennuhuvilistest tulevad piloodid ja ka professionaalid. Näiteid pole vaja kaugelt otsida.
Tartu Lennukolledzi lõpetas sel kuul ametpiloodi ja lennujuhina Sirle Kurvits, kes pärit sealtsamast, Viljandi lennuvälja kõrvalt Pärilt. Piiga oli tõsine huviline lennuväljal alates tüdrukutirtsust. Täna aga – palun väga, valmis profilendur.

Re: Viljandi lennufännid kohtuvad kord nädalas lennuväljal (Skoor: 0)
Külastaja on 09. 19, 2003 – 10:44 PM
Litsentsiga purilendurina tunnen huvi kui kõrgele pukseeritakse paarisaja krooni eest?

Re: Viljandi lennufännid kohtuvad kord nädalas lennuväljal (Skoor: 1)
KasparReili (reili@tac.ee) on 09. 20, 2003 – 11:35 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://http://
Laupäeval seal lendamas käinuna tean öelda, et 200 krooni eest saab 300 meetri kõrgusele ja 600 meetri kõrgusele saab 400 krooni eest. Need hinnad on huvilennuhinnad, Viljandi klubi liikmed saavad odavamalt. Kui on soovi lennata Wilgaga siis lennuminut maksab 40 krooni.

Kommentaarid on suletud.