16. novembril toimub Tartus EEHL Meteoseminar ja EEHL esimese hooaja pidulik lõpetamine

Postitatud 22.november 2003 | Postitaja Marika Kulmar
16. novembril toimub Tartus EEHL Meteoseminar ja EEHL esimese hooaja pidulik lõpetamine
Postitaja HendrikAgur on Laupäev, November 22, 2003 – 02:03 PM EET,
Lisatud 21.11.03
16. novembril pandi punkt EEHL esimesele hooajale Tartus.
Ennelõunal toimus meteoroloogiaalane seminar Tartu Lennukolledzi ruumes. Peaettekandjaks Milvi Jürissaar, kaasettekandjateks Jüri Liivamägi, Rein Porro ja Marika Kisand. Osalejaid oli ligi nelikümmend lennundusinimest.

Päeva teine pool algas Vanemuise Teatrikohvikus Torupilli-Antsu ehk EEHL liikme Ants Taul ja tema tütre Triinu Tauli torupilli-joigiga, millega avati esimese hooaja lõpupidu.
Ühiselt tõdeti, et alles vähem kui aasta tagasi asutatud era- ja harrastuspilootide liit on isegi ootamatult tõhusalt tööle hakanud. Korraldatud on mõõdukalt koolitusseminare, lennuüritusi ja osaletud seadusloomes.
Autasustamistest loe altpoolt:

EEHL võistlussarja karikaetapi võitjaks ja aastaks rändkarika omanikuks tuli Priit Palumaa, jutukonkursi võitjaks ja Copterline Helsingi-lennu peaauhinna võitis Marika Kulmar tööga “Kuidas ma käisin Piibe maanteel”, kuid pilots-lehekülje külastajate hinnangul oli parimTiit Paananen tööga “Lendur või Langevarjur”. Tänukirjad anti EEHL aktiivsetele liikmetele väärt panuse eest Eesti eralennunduse arengusse: Mati Metsjõe ja Vladimir Antonov (viimane mitteliige, Rakvere lennuvälja ülesehitamine, Rutja lennuvälja hooldus ja lennupikniku korraldamine), Kaspar Reili ja Kert Normet (Riidaja lennupäevade korraldamine, veebi ajaloonurga haldus, meteoseminari ja hooaja lõpupeo korraldamine), Ants Taul (Riidaja lennupäevade korraldamine, Riidaja lennuvälja rajamine), Meelis Kupits (lendude juhtimine kõikidel EEHL lennuüritustel), Tanel Kulbas (kevadseminari korraldamine, osalemine seadusloomes).
KÕIKIDELE EEHL LIIKMETELE SUUR TÄNU JA MEELDIVAT ERA- JA HARRASTUSLENNUASJA AJAMIST JÄRGMISEL HOOAJAL! JA TOREDAID LENDE!
Aukirju paberkandjal said vaid mõned kuid nii juhatuse kui liikmete seas on kuldaväärt inimesi, tänu kellele on meie liit saanud selleks kes ta on. Kõiki tänada ei jõua ja ehk polegi vaja – iga tegijat kiidab tema töö! Me kõik teame, kes on kes ja millise panuse andnud. Veelkord suur tänu ja jõudu!

Uudis 10.11.03
Pühapäev 16. november on EEHL-le tegus päev.
Kõik EEHL liikmed ja ka lennundushuvilised mitteliikmed on oodatud Tartu Lennukolledzi Tähtvere õppekeskusesse Kreutzwaldi 58A kell 12.00 algavale EEHL hooaja neljandale ja ühtlasi viimasele Meteoseminarile.
Peaettekandja Eesti lennundusmeteoroloogia grand old lady pr Milvi Jürissaar, kaasettekandjad: Marika Kisand (EEHL; Lennuliiklusteenindus) ja Jüri Liivamägi (EEHL; Air Livonia).

Päev jätkub EEHL piduliku hooaja lõpetamisega Vanemuise teatri Teatrikohvikus kell 17.00
Ülevaade EEHL esimesest hooajast, EEHL võistluste karikaetapi rändkarika üleandmine, jutukonkursi võitja väljakuulutamine, aktiivsete liikmete tänamine, Triinu Tauli kontsert, Ott Maateni ja Ants Tauli ajaviitemuusikaga hooaja lennunduse sladi- ja videoshow-ga, tants ja lennujutud nagu ikka.

Meteoseminar Tartu Lennukolledzi Tähtvere õppekeskusesse Kreutzwaldi 58A . Osavõtutasu EEHL liikmetele 25.- krooni, mitteliikmetele 50.- krooni. Avatud kohvik
12.00 Kogunemine ja regristreerimine
12.15 – 13.45 Milvi Jürisaar- 1) Lennueelseks ettevalmistamiseks saadaval olev meteoinformatsioon, kaardid; 2) METAR, SPECI ja TAF koodid; 3) Lennul esinevad ohtlikud ilmastikunähted; 4) Lähiaja ilmastiku võimalikud prognoosimise meetodid enne lendu ja lennuajal

13.45 – 14.00 Kohvipaus
14.00 – 15.30 Jüri Liivamägi – Meteoroloogia piloodi seisukohalt. Tegutsemisest lennul ilma halvenemise korral, jäätumistingimustes, turbulentsis lennates ning võimalikust tuulenihke prognoosimisest enne starti ja peale maandumist ning vastavalt sellele tegutsemisest;
15.30 – 16.00 Erapilootide praktilisest lendamisel omandatud meteoroolgialaste kogemuste vahetamine. Vaba mikrofon. Kaspar Reili meteo-slaidishow, professionaalsed kommentaarid lektoritelt;

16.00 – 16.25 Marika Kisand – ilmainfo edastamine lennujuhile ja lennujuhi edasine info käitlus

2. EEHL pidulik esimese hooaja lõpetamine Vanemuise teatri Teatrikohvikus 17.00 – 22.00. Riietus: casual. Osavõtutasu EEHL liikmetele 100.- krooni, mitteliikmetele 150.- krooni, mitteliikmetest kehtivat üliõpilaspiletit omavatele tudengitele 120.- krooni. Kaetud fourchette laud.

17.00 – 17.30 Kogunemine, tervitustoost
17.30 – 17.45 Avamine. Ülevaade EEHL esimesest hooajast
17.45 – 18.45 Ott Maateni ajaviitemusika koos hooaja lennunduse sladi-ja videoshowga, keskustelu, söögipaus
18.45 – 19.30 Johhannes Tilga ettekanne lennundusajaloo põnevatest seikadest ning raamatu “Eesti Lennukroonika” toetustsheki üleandmine, EEHL võistluste-sarja võitjale rändkarika üleandmine, jutukonkursi võitjate autasustamine, aktiivsete EEHL liikmetele tänukirjade üleandmine. Jutukonkursi võidutöö ettekandmine.
19.30 – 20.15 Õhtukontsert, esineb Triinu Taul
20.15 Pidu jätkub, ajaviitemuusikat Ants Taulilt ja Ott Maatenilt, avatud kohvik, tants
21.45 Lõpetamine

Osavõtutasud palun kanda EEHL arveldusarvele nr 221021336244 Hansapangas. Seminarist osavõtuks on olemas ka kohapealmaksmise võimalus, kuid palun austada vabatahtlikke abilisi ja vähendada nende lisakoormust sularaha käitlemisel, tehes soovitavalt eelnevalt pangaülekanne!
Hooaja lõpupeost osavõtuks on vajalik eelregistreerumine maret@pilots.ee. See on siduvalt vajalik täpse osavõtjate arvu selgitamiseks kohviku reserveerimisel.

0 kommentaari

Kommentaarid on suletud.