Toimus Pühajärve Lennundusseminar

Postitatud 22.november 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Toimus Pühajärve Lennundusseminar
Postitaja HendrikAgur on Laupäev, November 22, 2003 – 02:03 PM EET,
20. ja 21. novembril toimus järjekordne Pühajärve Lennundusseminar, mille korraldas Tartu Lennukolledz. Seminar on saanud omamoodi Eesti lennunduse “raskekahurväe” kokkutulekuks, kust naljalt ei puudu ükski lennundusettevõtte tippjuht ega tõsine lennundustegelane. Seminari kasutegurit on raske alahinnata, sest ainuüksi mitmetasandiline ametnike-funktsionäride kontsentratsioon – MKM ministeeriumi esindajatest Lennukolledzi üliõpilaseni – lubab lühikese aja jooksul paljud aasta jooksul kerkinud küsimused ära lahendada või lahendusele oluliselt läheneda.

Osalejaid oli sadakond ning muidugi, Pühajärve maalilisel kaldal, kellel saaks selle vastu midagi olla – mõnusas kohvilaudadega pikitud õhkkonnas arutada oma põhiala – lennundust.

Ettekandjatest. Lennunduse arengu juhtimisest ja järelvalvest pajatas Lennuameti peadirektor Koit Kaskel. Lennuliiklusteenindus ja Single European Sky LLT AS juhatuse esimees Jaak Tamm. Lennundusalasest haridusest Eestis ja Euroopa haridusruumis Tartu Lennukolledz. Euroopa lennundusest täna ja homme Petri J. Louhivuori. NATO-mõõde Eesti kaitsepoliitikas, dots Jaan Murumets. Lennunduse arengu juhtimisest, MKM Margit Markus. Lennundusmuuseumist Mati Meos. Ülevaade Eesti harrastuslennunduse korraldusest ja koolitusest, Hendrik Agur. Copterline, edukast lennundusettevõttest, Tõnis Lepp. Eesti riikliku lennunduse arengust seoses NATO-ga Eesti Õhuväe ja Piirivalve Lennusalga ettekanded. Eesti Lennujaamade areng, lennujaamade juhatajad.

4 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Toimus Pühajärve Lennundusseminar (Skoor: 0)
Külastaja on 11. 22, 2003 – 08:08 PM
Kohalviibinuna võin kinnitada – tuleb au anda teie eehl juhatuse esimehele H. Agurile kes andis kena ülevaate Eesti eralennunduse hetkeolukorrast. Tõsi küll, enam tähelepanu pööras ta oma liidu töödele-tegemistele kuigi teemaks oli “Eesti harrastuslennunduse korraldusest ja koolitusest”. Koolitusest ei kuulnud küll sõnagi aga Agur polegi ju koolitaja.
Imetleda võib, et nii värskelt loodud liit lühikese ajaga arvestatavaks tegijaks on saanud ja tühik eralennunduse korralduses oligi vaja täita.
Jõudu!
T.K

Re: Toimus Pühajärve Lennundusseminar (Skoor: 0)
Külastaja on 11. 26, 2003 – 08:22 PM
Kas puudutati ka teemat”eralennunduse tulevik Tallinna lennuväljal”?Kui jah,siis huvitaks,millised olid vastukajad.Ise kahjuks ei olnud kohal kuna puudus eelinfo.

Heikki J. ULB. Tango-Lima-Lima.

Re: Re: Toimus Pühajärve Lennundusseminar (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 11. 27, 2003 – 10:47 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.treklaam.ee
Teemat eralennunduse tulevik Tallinna Lennuväljal eraldi ei käsitletud, küll-aga võttis peale minu ettekannet sõna Tallinna lennujaama käitusdirektor hr Illar Vaks kes pidas TL aadressil esitatud kriitikat ülekohtuseks ja sedastas, et praegune väikelennukite piiramispoliitika tuleneb vajadusest maandada potensiaalset väikelennukite poolt tekitatavat riski lennuvälja võimalikeks ajutisteks sulgemisteks. Pealegi olla väikelennukite parkimiste suhtes tehtud rida ettekirjutisi. Ja tulevikus tuleb hoida üld-ja reisilennundus lehus, st eraldi terminalide jne. Kokkuvõttes on eralennunduse arenemise tulevik Tallinna Lennujaamas tume, kuni senine lennujaama juhtkond jätkab sama poliitikat.

[ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Re: Re: Re: Toimus Pühajärve Lennundusseminar(Skoor: 0)
Külastaja on 11. 30, 2003 – 11:00 AM
No päris nii tume vastus TL poolt ei olnud siiski. Midagi ei lubatud, aga öeldi, et otsitakse lahendust. Võimaliku lahendused praegusel momendil jäävat rahaliste vahendite taha, aga kui raha leitaks uue üldlennunduse jaoks mõeldud perrooni ja terminali ehituseks, takistusi ei oleks.
Selge see, et üleöö ei juhtu midagi. Olgem optimistid!

Tervitades Mari

Kommentaarid on suletud.