Lisainfot väikese lennukiga reisijale ja piloodile

Postitatud 1.detsember 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Lisainfot väikese lennukiga reisijale ja piloodile
Postitaja Lennuhuviline M on Esmaspäev, Detsember 01, 2003 – 10:45 PM EET,
Kui ükskord saab läbi see olematu lennuilmaga aastaaeg, siis võiksid väikeste lennukitega reisijad juba olla informeeritud ja valmistunud selleks, mis lennukis lennu ajal toimub, ning piloodid olla valmis oma reisijaid viisakalt kohtlema. Järgnev tekst on tõlgitud whittsflying.com/Page 51 The People.htm [ja seejärel võetud vabalt].

Lennujaamas

Lennukite vahel jalutades vaata, et sa ei satuks töötava mootoriga lennuki propelleri lähedale. [Muidu peame lennujaama kohvikus nädal aega hakklihatoite sööma.]

Lennuks valmistumine

Enne lennukisse minekut käi ära tualetis. Kui pead minema lennu ajal, teata piloodile pikalt ette, ja tal võib olla võimalik leida lennujaam [või maandumiskoht] ja maanduda õigeaegselt. Muidu pead kasutama oksekotti (öäk!).

Kui sul hakkab paha, ütle kohe, oksekotid on olemas. [Piloodid! Kui ei ole, tuleks hankida.]

[Tegelikult küsi enne piloodilt järele, kas] sa võid pardale võtta sööki ja mittealkohoolseid jooke. [Alkoholi nagunii ei lubata.]

Suitsetamine pole lubatud lennukis ja kuni 50 jala [16,7 meetri, ütleme 20 meetri, ja piloodid, kes ise suitsetavad, võivad sul lubada suitsetada ka lähemal, näiteks 15 meetri] kaugusel lennukist.

Kõik su isiklikud asjad peavad olema lennujaama parklas autos, sest lennukis võib mitte olla kohta pagasi jaoks su pea kohal, rääkimata pagasi paigutamise kohast eespoolse istme all. [Midagi hädavajalikku ja väikest ikka saab kaasa võtta ning isikut tõendav dokument peab olema lennukis kaasas.]

Lahtised asjad lennukis tuleb kinnitada.

Leia erinevate tavaliste ja avariiväljapääsude asukohad ja kasutamisviisid.

Leia tulekustuti asukoht.

Lennuohutuse infoks

Palun ära räägi piloodiga stardi ja maandumise ajal või siis, kui ta hoiab sõrme püsti, või kui sa kuuled kedagi raadios rääkimas.

Kogu lennu ajal ära puuduta kange, pedaale, lüliteid ja nuppe ilma piloodilt küsimata ja ilma piloodi loata. Kui piloot kasutab pedaale ja kange, siis pedaalid ja kang liiguvad ka kõrvalistme juures. Istu piisavalt kaugel kangidest ja pedaalidest, et need saaks liikuda vabalt.

Turvavöö ja õlarihmad peavad olema kinnitatud kogu lennu ajal.

Lennuki uksed ja aknad peavad olema suletud lennu ajal. Kui uks või aken avaneb ootamatult lennu ajal, ära muretse sellepärast. Sa ei kuku välja ja see ei ole hädaolukord. Üldiselt on võimalik avada ja sulgeda aknaid või uksi lennu ajal [mis oleneb lennukist], aga kui nad ei sulgu lennu ajal, saame lihtsalt maanduda lähimal lennuväljal ja sulgeda need seal.

Hoia uks suletult, kuni piloot ütleb, et nüüd võib avada.

Lennukis käitumine

Kui sa tunned ennast halvasti, ütle piloodile kohe, vaata lennukist välja ja ava lähim õhutusava, kust puhub näkku õhku. Oksekotid on olemas, kui neid vajad, küsi julgelt.

Kõrvavalu võib tekkida tõusul ja laskumisel. Aitab neelatamine ja ka nätsu närimine. Teata, kui sul on selline probleem.

Lennukis võib olla kõvem müra, kui oled harjunud kuulma suurtes reisilennukites. Samuti võib näida, et lennuk pöörab suuremate kallakutega. See on täiesti normaalne.

Me võime sattuda ootamatult mõningasse turbulentsi ja siis on kõigile ohutum, kui sa oled rihmadega kinnitatud oma istme külge. Kui me satume turbulentsi, siis võib see tunduda tugevam sellest, mida sa võid olla kogenud suurtes reisilennukites. See võib olla ebamugav, aga see ei ole ohtlik.

Lennu ajal piloodile meeldiks, et sa jälgiks liiklust (vaataks teisi lennukeid) ja teataks, kui midagi näed. (Piloot saab abilise liiklust jälgima ja reisijal ei hakka paha nii kergesti.).

Väga vähetõenäolise sündmuse korral nagu sundmaandumine lennuväljast eemal, piloot ütleb, et avaksid ukse natuke enne maandumist (50 jalga maast) [või teeksid midagi muud kasulikku].

Kui on küsimusi, küsi julgelt lennu ajal.

Lennukis (tekst lennuki kaptenile)

“Tere tulemast (piloodi nimi) Airlines lennu (lennu number – milline meeldib) (stardilennuvälja nimi), kui õnnestub, (sihtlennuvälja nimi) pardale.

Me lendame täna kõrgusel (lennukõrgus), teoreetiliselt. Kui lennukõrgus väheneb tuntavalt, palun kontrollige, et ma oleks ärkvel ja istuks seljaga püstises asendis.

Kontrollige, et turvavöö oleks olemas ja iste oleks turvaliselt kinnitatud lennuki kere külge.

Turvavöö käib kinni nii (näita), õlarihmad käivad kinni nii (näita).

Palun lülitage välja kõik elektroonilised seadmed ja hoidke need välja lülitatult, kuni me oleme ohutult maandunud või kogu lennu ajal, vastavalt, kumb sündmus saabub varem.

Suitsetamine lennuki kabiinis on keelatud ja suitsust väljaspool kabiini tuleb mulle koheselt teatada.

Lennu ajal ei ole pardateenindust (söökide-jookide serveerimist), kuigi palju joomine just enne starti on soovitatud [kabiinis oleva kuiva õhu tõttu, aga ärge joomisega üle pingutage, sest (vaata järgmist lauset)].

Tualetid asuvad lennu kumbaski otsas, see tähendab enne starti või peale maandumist.

Meelelahutus lennu ajal koosneb vaatamisest, kuidas ma meeleheitlikult võitlen kangide, pedaalide, nuppude ja lülititega, et saavutada lennuki üle kontrolli.

Kuni me stardiks valmistume, kasutage võimalust leida lähim avariiväljapääs ja kasutage seda mõistlikult, kuni pole veel hilja. Muide, ma pole ühelgi lennul kunagi kaotanud ühtki reisijat (sinu tulemused võivad erineda).

Nüüd istuge, rahunege ja nautige oma lendu.

Meeldivat lendu!”

M.

1 kommentaar

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Lisainfot väikese lennukiga reisijale ja piloodile (Skoor: 0)
Külastaja on 12. 02, 2003 – 07:19 PM
Igati positiivse sisuga artikkel!
;-))

Kommentaarid on suletud.