Uus Eesti visuaallennukaart

Postitatud 8.aprill 2004 | Postitaja Marika Kulmar
Uus Eesti visuaallennukaart
Postitaja JaanusTeiva on Neljapäev, Aprill 08, 2004 – 03:00 PM EET,
Saabusid uued VFR-kaardid. EEHL müüb uut VFR-kaarti hinnaga 275.50 kuni tellitud koguse lõppemiseni. Kes soovib veel osta kaarti EEHL-st, kandku palun EEHL arveldusarvele nr 221021336244 (sularahaga ei arveldata).

Eelmise uudise tekst:
Aprilli alguseks saabub Eestisse partii uusi Eesti VFR- kaarte. Kui kõik hästi läheb, saavad soovijad oma kaardid kätte juba 3. aprillil EEHL üldkoosolekul-seminaril Lennuliiklusteeninduse konverentsisaalis. Kui peaks partii hilinema (nimelt tehti veel viimasel hetkel Kuressaare õhuruumiklasside muudatusi), siis nädal hiljem. Kindlasti presenteerib aga uut kaarti seminaril Marika Kisand.
EEHL müüb uut VFR-kaarti hinnaga 275.50. Lennuametisse saabuvad kaardid müügile 295.- krooni eest. Poodide hindadele lisatakse teadmata kasumimarginaal. Kes soovib osta uut kaarti EEHL-st, kandku palun EEHL arveldusarvele nr 221021336244 hiljemalt 1. aprilliks soovitud kaartide arvule vastav summa, arvestusega, et ühe kaardi hind on 275.50, märkides selgitusse VFR-kaart. Peale 1. aprilli laekunud summade eest EEHL enam sama hinnaga kaardi müümist ei garanteeri. Lisandub kas 19.50 või tuleb oodata kuni uusi soovijaid on üle kümne. Praegu on broneeritud 30 kaarti aga kuni 1. aprillini ülempiiri ei ole.

2 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Uus Eesti visuaallennukaart (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 03. 19, 2004 – 08:51 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.treklaam.ee
Loodame siiski, et uus kaart õigeaegselt kohale jõuab. Sel kaardil on siis ka EEHL koostöö jäljed, mis väljenduvad peamiselt ettepanekus, lihtsustada tundliku faunaga alade kaardistamist ja märgistamist. Lennusõbrad tunnevad need nüüd ära “pardimärkide” järgi. Järgima peab seda soovitusega vältida alast ülelendamist alla ettenähtud kõrgust.
Teine ettepanek, märgistada kaardil ka kõik Eesti mittesertifitseeritud lennuplatsid (peamiselt murukattega ja erinevas seisukorras), ei leidnud toetust, kuna siis ei oleks see kaart saanud olla ICAO ametlik VFR kaart, mida ta siis nüüd ilma nendeta on. Siingi on siseringile mitteametlik ettepanek ja idee. Igal on olemas pliiats ja joonlaud. Soovijad, märgivadki omale vajalikud platsid peale. Kuid ilmselt teeme kõigile elu lihtsamaks, kui valmistame nn ühe shablooni, mille järgi saab igaüks kerge vaevaga kaardistada mitteametlikult (NB! oma tarbeks) kõik maandumist võimaldavad platsid. Isiklikult pean seda küll väga vajalikuks. Kui on häda käes ja parasjagu mõni mitteametlik lennuväli läheduses, on hädamaandumist ikka parem teha lennuväljale kui kraavidega põllule. Muidugi sõltub olukorrast.
Kõigile uued kaardid taskusse!

Re: Re: Uus Eesti visuaallennukaart(Skoor: 0)
Külastaja on 03. 22, 2004 – 11:33 AM
Suur abi on lehest http://www.pilots.ee/platsid. Võiks lennukaardist vajalikud juurdejoonistatud maandumispaikadega osad sisse skannida ja pildid sinna panna. Sama lehe abiga olen enda kaardile mõned vajalikud lennuväljad juurde joonistanud.

M.

[ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Kommentaarid on suletud.