Rakvere Lennupiknikule!

Postitatud 10.august 2004 | Postitaja Marika Kulmar
Rakvere Lennupiknikule!
Postitaja HendrikAgur on Teisipäev, August 10, 2004 – 01:26 PM EET,
Lisatud 10.august 2004
Pilte üritusest saab vaadata 

Lisatud 29. juulil 2004
Rakvere Lennupikniku korraldustoimkond otsustas seoses halbade imastikuoludega ürituse toimumise lükata nädala võrra edasi 6. augustile algusega kell 18.00. Viimased laussajupäevad on teinud raja pehmeks ja tõenäoliselt ei jõua värske murukamaraga rada piisavalt taheneda, et tagada vajalik lennuohutus. Lendurid on harjunud sõltuma ilmastikust ning ei kurvasta väga, vaid koguvad seni endisse uusi positiivseid ja lennukaid mõtteid, et neid siis ikka üheskoos teostada. Loomulikult sõltub ka järgmine üritus ilmast, jälgi teavet!
Ja veel: tõelised piloodid-entusiastid seavad oma lennuplaanid logistiliselt õigesti, kui märgivad Rakverest lahkudes EERE – EERI. Ridalis ju laupäeval lennundusüritus Lahedalt Lendama, mis tähistab ühtlasi Ridali Lennuklubi 40. juubelit.

Põhiuudis 27.07.2004
Reedel 30. juulil kell 18.00 algab Rakvere vastvalminud 750-meetrisel murukattega lennuväljal Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liidu ja kohaliku lennuklubi Rakvere Blue-Sky eestvedamisel Lennupiknik. Lennuvälja rajaski lennuklubi Rakvere Blue-Sky kohalike lennundusaktivistide Mati Metsjõe ja Vladimir Antonovi juhtimisel. Aastatagune Rutja Lennupiknik oli Rakvere lennuvälja ehituse stardipauguks ning tänu aktiivsetele tegijatele on unistused teoks saanud.
Oodatud on viis kuni kümme väike- ja ülikerglennukit, EEHL liikmeid ning Rakvere linnarahavast. Samuti Rakvere Linna- ja Maavalitsusevalitsuse esindajaid.
Omamoodi suureks sündmuseks on lennuvälja valmimine siiski kogu Rakverele, sest lennuväli avardab linnakeses võimalusi aktiivsemaks vaba aja veetmiseks, klubiliseks tegevuseks, lennuturismiks, kuid ka tõhusamaks lokaalse iseloomuga elanikkonna pääste- ja meditsiiniliseks teenindamiseks õhutranspordi kaudu.
Lennupiknikul on avatud toitlustuspunkt, räägitakse lennujutte, vaadatakse ja võrreldakse lennukeid, nauditakse mõnusat nädalalõppu uudses “lennu-Rakveres” Langevarjurid sooritavad suitsujugadega demohüppeid. Viiakse läbi erinevaid võistlusi, mille naelaks aga on “Rakvere Raja Jooksukross” 1500 meetrit ümber raja lävemärkide, mille kolme parima auhinnad on soliidsed, kuid seni saladuses. Lennupiknikule on osalema palutud kõik, kes säilitavad kainet rõõmsat meelt ja kannavad endas positiivset mõtlemist. Lennundusinimesed on teoinimesed! Astuge (õhu)laeva!

Lennuvälja tehnilised parameetrid lubavad maanduda Rakverre näiteks AN-28-l ja L-410 Turboletil, mida oleks võimalik kasutada nii reisijate veoks kui päästetöödel.

NB Pilootidele!
Rakvere lennuväli ei ole sertifitseeritud, kuid see on lähiplaanis. Seni toimub lennuvälja kasutamine omal vastutusel ja maaomaniku(valdaja) loal. Lennupiknikuks on olemas valdaja MTÜ Rakvere Blue Sky luba, kuid kohalelendajatel palun eelnevalt teatada oma tulekust Mati Metsjõe 5015851 või Vladimir Antonov 5083310. Kasutusel on raja olukorrast mitteametliku informatsiooni saamiseks raadiosagedus 125,0 Mhz kutsungi all “Rakvere raadio”. Lennuplaani sulgemine õhusõiduki kapteni poolt telefoni teel ja omal vastutusel.
Raja nimed 08/26. Kasutusel oleva raja suuna saab raadio teel. Raja 08 korral kasutatakse vasakpoolset lennuväljaringi, raja 26 korral aga parempoolset lennuväljaringi. NB Rajast lõuna pool ca 1 km mobiiliantenni mastid! Lennukite parkimine raja 26 lävest lõuna pool niidetud platsil omal äranägemisel või parkimise korraldaja juhiste järgi.

RAKVERE lennuväli
ARP RWY 08 lävi 59 21.89`N; 026 21.18`E
RWY 26 lävi 59 21.18`N; 026 21.97`E
Rada mururada suunaga 08/26, pikkus 750m, laius 30m RWY 08 MSL 210 FT, RWY 26 MSL 239 FT, max kandevõime 7000kg, vihmase ilmaga pehme
Õhuruum klass G
Juriidiline staatus: Rada ei ole sertifitseeritud
e-mail Mati Metsjõe: mati.era@neti.ee
raadioside: 125,0 Mhz, kutsung “Rakvere raadio”
raja varustus: tuulekott raja põhjapoolses servas keskel
Läved – Raja alguses ja lõpus markerid valge, punane,valge,punane.
Raja servad – Punased lipud vahedega 50m.
Täpsem info ja koordinaadid vt: http://www.pilots.ee/platsid/rakvere.htm

Rakvere klubi koduleht bluesky.metsjoe.ee

3 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Rakvere Lennupiknikule! (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 11, 2004 – 06:13 AM
Langevarjurite show’d saab vaadata aadressilt
ftp://mail.arrak.ee/040806-eere.mpg

Terv tiit

Re: Rakvere Lennupiknikule! (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 08. 12, 2004 – 03:03 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.treklaam.ee
Aitäh Rakvere Blu Sky eestvedajatele Mati Metsjõele ja Vladimir (Vovka) Antonovile Rakvere lennuvälja eest! Samuti Rakvere Linnavalitsusele, eeskätt linnapea Andres Jaadlale!
Ilma nendeta poleks praegu Rakveres lennuvälja. Meie piloodid saame aru kui uue lennuvälja näol uues linnas on punasega ka meil koht lennukaardil. See on fantastiline.
Lennupikniku järelkajad on positiivsed, kui arvata välja mõned tõrvatilgad meepotis, mis olid korraldajate (siis Rakvere Blue Sky ja EEHL koostöö) möödalaskimsed eelkõige pealtvaatajate ala eraldamises töötava mootoriga lennukitest ja rajast. Võtame õppust ja kindlasti on need asjad, mida tulevikus tuleb rangelt arvesta. Esmspäeval toimus ka EEHL juhatuse koosolek, kus toimunut analüüsiti ning võeti tarvitusele abinõud edaspidi kvaliteedi tõstmiseks lennundusürituste ettevalmistamisel.
Linnarahva ja osalejate muljed olid head ning meeleolu kõrgustes. Hüppasid langevarjurid, peeti jooksukross kus peaauhinnaks oli parimale mehele ja naisele ning noorimale osalejale huvilend Rakvere kohal. Grilliti liha ja lehvitati lahkuvatele lennukitele, kes hea kombe kohaselt hüvastijätuks ennem tiibadega vastulehvitamist hüvastijätulennuväljaringi tegid. Lennukeid oli kokku kümme ning rahvast kokku hinnanguliselt paarisaja ringis. Tore üritus oli ja võime südamerahus joone “Rakvere käivitamisele” joone alla tõmmata kogu oma eelnevate ürituste ja ettevõtmiste sarjaga. Jõudu aga soovime Rakvere Blue Sky meestele! Ja tuulekott ikka raja suunda!
Veel tänab EEHL juhatus meie liidu väsimatuid tublisid noorliikmeid – aatomikke Kaspar Reilit ja Kert Normetit!
Need kask noormeest, Tartu Lennukolledzi tudengit, olid ka seekord hindamatuks abiks. Lennuinformaatori ja perroonikorraldajana. Kollased vestid seljas, raadiosaatjad käes, teevad nad tähtsat tööd (polekski vaja ehk täpsustada, et meie tööd on ikka tasuta ja vabast tahtest ning lennunduse hüvanguks). Täidavad ju peaaegu terve lennujaama funktsioone. Nähtamatult, järjekindlalt ja järjest kasvava professionaalsusega. Ja seda juba üle aasta. Alates Rutja Lennupiknikust kõikidel EEHL lennuüritustel, kaasaarvatud Tallinn Airshow-l. Peatselt jälle Torupillitalus. Kes ei usu, tulge vaadake ise. Meie Aatomikud. Küll me veel neist kuuleme. Kirjutatakse raamatuid käitumisest, huvidest, töökusest, abivalmidusest, heatahtlikkusest. Meil aga näited elust enesest. Tõesti, tulge ja tutvuge!

Re: Rakvere Lennupiknikule! (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 15, 2004 – 09:30 PM
Rakvere lenduritele jõudu! Head ja tegusad mehed ikka!

Kommentaarid on suletud.