Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril!

Postitatud 20.september 2004 | Postitaja Marika Kulmar
Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril!
Postitaja HendrikAgur on Esmaspäev, September 20, 2004 – 02:04 PM EET,
Lisatud 20.09.04
Valminud on pildid Peedu raja korrastamisest, neid saab vaadata klikkides siia
Lisatud 11.09.04
Ja ongi Peedu rada Antslas täies hiiguses valmis! 630-meetri pikkuse raja 06/24 valge-must-valged lävemargid asuvad raja kumbagis otsas mõlemal pool 19-meetri laiust rada. Terve raja pikkus on tähistatud 30-meetrise intervalliga paiknevate erk-punaste rajalippudega. Tuulekott asub põhja-pool rada.
Südamilik tänu kõigile talgulistele ja toetajatele! Eriline tänu Veiko Haugasele, Heinar Kalamile, Jaan Karlssonile, Marika Kulmarile ja perekond Ventselile.
Eesti eralennundusele on sündinud uus korralik tähistatud rada! Palju õnne ja ilusaid lende!

Lisatud 07.09.04
Tänasega sai valatud tuulelipu vundamendi konstruktsiooni maa-alune osa. Laupäeval näitab lahkuvatele lennukitele juba tuulesuunda uus Peedu raja tuulelipp! Raja äärelippude õmblemise võtis enda peale UL-B piloot Marika Kulmar. Jõudu!

Esmane tekst:
11. septembril võtab missioonitundega piloot garaazist akudrelli, sae, haamri ja labida ning suundub Antslasse hukkunud erapiloodi ja lennundusentusiasti Peedu Ventseli lennuväljale.
Toimuvad talgud Peedu lennuvälja raja märgistuseks. Nimelt on EEHL saavutanud Peedu lese ning nüüdse lennuvälja omaniku Virge Ventseliga kokkuleppe Peedu raja igaveseks kasutamiseks Eesti erapilootidele Eesti lennunduse hüvanguks.
Peedu lennuväli on 630 meetri pikkune ja 20 meetri laiune, hooldatud ja väga heas seisukorras, logistiliselt lennuturismiks ja äriasjade ajamiseks Lõuna-Eestis heas asukohas. EEHL soovib säilitada hea raja sihipärasena ja talgutega anname oma panuse hea murukattega lennuvälja säilimisele.

Tulla võib mõistagi ka lennukiga. Raja infot vaata siit. Talgute algus kell 11.00. EEHL pakub abi ka tulevikus lennuvälja sertifitseerimiseks. Palun registreeruda pilots@pilots.ee
Tuulekoti ostmiseks ja paigaldamiseks on vaja koguda 2000.- krooni. Palun headel pilootidel annetada võimaluste piires ning kanda üle EEHL arveldusarvele 221021336244, selgitus “Peedu lennuvälja tuulekott”
Mida teeme?
1. Euroalustest ehitame raja lävemärgid, värvime ja paigaldame, materjal kohapealt. Kinnitusvahendid võtame ise eelnevalt talguliste vahel kooskõlastatult.
2. Paigaldame raja äärelipud. Lipuvardad kohapealt. Lippude õmblemine eelnevalt kooskõlastatult talguliste vahel (materjal soovitavalt nö valge suhkrukott)
3. Paigaldame tuulekoti. Vundamendi ehitus, materjal kohapealt.
4. Paigaldame lennuvälja ohuala sildid ja vastavad viidad

7 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril! (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 25, 2004 – 10:07 AM
Kuidas sinna tulla?

  Re: Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril! (Skoor: 1)
  HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 08. 25, 2004 – 06:03 PM
  (Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.treklaam.ee
  Mittekohalikul oleks kõige tõhusamaks orienteerumiseks lähtuda Antsla kesklinnast. Ristmikust kust näitab Kobela 4km ja Valga 37, sõita linnast välja ca 2 km kuni ristmikuni, kust näitab vasakule Lüllemäe 16, pööratagi vasakule ning seejärel ca 300m pärast uuesti vasakule kruntteele (seal on alajaam ja kp liinid, muide pilootidele ka hea orientiir, sest rada, seni kuni ta veel märgistamata, on mitteteadjale raskesti leitav). Seejärel esimene võimalus paremale ja see teeots tulebki Peedu lennuvälja taluni. Head kohalejõudmist! Kes hätta jääb, hel 5077757

  [ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril! (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 08. 26, 2004 – 11:41 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.treklaam.ee
1. Palun märku anda, kellel on kaasa või tuttav virkade näppudega tädi, kes vuristaks kokku 40 tk ca A-3 mõõdus raja lippu (peamiselt siis äärte palistamine ja tasku lipuvarrele). Materjali annab Viljandi Lennuklubi

2. Copterline Eesti Tõnis Lepa initsiatiivil annetas valmis tuulekoti, metallosa konstruktsioonid on vaja juurde ehitada.

3. Kellel on käsi sees kinnitusvahendite äris (peamiselt siis 50 – 70 mm kipsikruvid ja naelad), palun märku anda.

4. Ilmastikukindel värv raja lävemärkidele, must ja valge. Kumbagi ca 10 kg kuluks ka ära. Kas kuuri alt või on kellelgi paremad võimalused, ikka märku anda.

pilots@pilots.ee või tel 5077757
Talgute toimkond, ettetänades

Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril! (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 09. 08, 2004 – 10:25 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.outdoorexpress.ee
Räägime nagu on. Kuuldavasti on Peedu lennuvälja talgutele tulemas inimesi küll, kuigi meilitsi registreerujaid pole. Kui palju tegelikult tuleb, ei tea. Raha annetajaid on olnud seitse inimest, peaasjalikult läheb see tuulekoti konstruktsioonidele ja vundamendile. Kõigile suurim tänu.
Eelmise kommentaari punktidest on täidetud peaaegu kõik. On jäänud kinnitusvahendid, eelkõige kusagil 3/4 tollised naelad ja soovitavalt nn puidu kipsikruvid ca 50 – 70 cm. Kui kellelgi on remondist-ehitusest või seisab garaazis, palun kindlasti märku anda ja kaasa võtta või kätte toimetada, et ei peaks kalli raha eest jälle poest ostma hakkama.
Ja südame teeb soojaks, kui abivalmis ja millise tarmukusega tullakse appi ja lüüakse kaasa. Pererahvas ootab juba ka põnevusega talgulisi. Loodame, et tuleb tore ja tegus päev. Niisiis laupäevani Antslas!

  Re: Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril!(Skoor: 0)
  Külastaja on 09. 08, 2004 – 11:34 AM
  Lippude jaoks valisin punast värvi materjali. Lipud tulevad mõõtudega 0,5mx0,5m ja nende arv tuleb 42.
  Lippude postide külge kinnitamiseks võtan kaasa klambrilööja.

  Marika

  [ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril! (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 09. 08, 2004 – 10:29 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.outdoorexpress.ee
Kas järgmisena võtame ette Nurmsi lennuvälja?? Ja seejärel?

Re: Re: Talgutele Peedu lennuväljale Antslas 11. septembril!(Skoor: 1)
PriitPalumaa on 09. 13, 2004 – 10:07 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum)
Võtaks järgmisena ette Kihnu lennurajad!
Seal on iga aastane jama radade niitmisega. Hetkel on hein lamandunud ja rada väikelennukitele täiesti kasutamiskõlbmatu. Pärnu lennujaam, kes vist peaks radasid hooldama seda sisuliselt ei tee. See on ka mõistetav, sest liinilennud käivad ju ainult talveperioodil. Olen seal suviti maandunud ja hiljem lennukit küürinud, sest propeller töötab maapeal rootorniidukina. Halenaljakas kogu selle jama juures on see, et Kihnus saab ka alati olematu teenuse eest arve. Eralendurid on aeg-ajalt uurinud, et kas saaks seda niitmist kuidagi korraldada aga küll on lennujaama traktor katki ja traktorist puhkusel jne. Pärnu lennuvälja ümbrus on küll alati korralikult niidetud ja hooldatud. Võib-olla peaks tegema väikese korjanduse (riigi)lennujaama toetuseks ja leidma saarel ühe niidukimehe, kes rada hooldaks.
Kihnu lendaja Priit

[ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Kommentaarid on suletud.