Viljandi Lennuklubis lahtiste uste päev

Postitatud 11.oktoober 2005 | Postitaja Marika Kulmar
Viljandi Lennuklubis lahtiste uste päev
Postitaja JaanusTeiva on Teisipäev, Oktoober 11, 2005 – 12:02 AM EET,
Viljandi Lennuklubi korraldab pühapäeval 9. oktoobril algusega kell 11.00 Viljandi-Päri lennuväljal lahtiste uste päeva. Eesmärgiks on tutvustada noortele hobilennundust. Kutsutud on kõik huvilised Viljandi ja Viljandimaa koolidest. Peamine sihtrühm on aga noored, alates 13 eluaastast. Miks just selline vanus? Aga see on just parim aeg teha tutvust lennunduse, kui arendava, noortele sobiva tehnikaspordiala ja huvitava vaba-ajaveetmisvormiga.

Kuna 15-aastaselt võib Eesti Vabariigis juba iseseisvalt purilennukiga lennata, on esmatutvuse tegemiseks just paras aeg, sest õpinguteks-treeninguteks kuluv periood on sellise eesmärgi puhul hästi ajastatav. Samas pole hilja alustada ka 60-selt, kui tervis korras. Oodatud on siiski kõik lennuhuvilised. Samas on hobilennundusest vaid üks samm professionaalse lennunduseni. Õppimisvõimalustest Tartu Lennukolledzis annavad ülevaate kolledzi tudeng-piloodid ja –lennujuhid.

Päeva jooksul toimub:

Viljandi Lennuklubi kutsub. Tutvume Viljandi Lennuklubiga ja sealsete tegutsemisvõimalustega. Käime ekskursioonil lennukiangaaris ja lennujuhtimistornis. Viljandi Lennuklubi juhataja Heinar Kalam ja tehnikaosakonna juhataja Jaan Karlson

Purilennunduse pooltund. Kuulame tutvustust purilennunduse õppimisvõimaluste kohta ning teeme purilennukitega lähemat tutvust purilennukite õpitoas. Heinar Kalam

Mootorlennukite pooltund. Vaatame mootorlennukeid lähemalt. Piilume pukseerlennuki Wilga–35 kapoti alla ning jälgime ülikerglennukit Ikarus C42 ja 4-kohalist väikelennukit Cessna 172 ka demonstratsioonlennul erinevatel lennuharjutustel lennuväljaringil. Heinar Kalam, Enn Noorkõiv, Hendrik Agur

Ehitame ise lennuki. Mootorpurilennuki iseehitamisest räägib Jaan Karlson

Kaunim ja odavaim viis lennata. Mootorpurilennukit Lambada 13-UFM ja mudellennundust tutvustab Edvin Penart. Motodeltaplaane ja motodeltaplanerismi tutvustab Ants Taul ning Elo Eller-Kaldaru

Lennuhuvilisest tüdrukutirtsust Eesti riigi ametlenduriks. Viljandi lennuvälja kõrval elanud ning varajasest lapsepõlvest alates lennumasinatega tutvust teinud Viljandi neiust sirgus ametlendur. Piloodikarjäärist räägib Piirivalve Lennusalga noor piloot Sirle Kurvits.

Tartu Lennukolledzi pooltund. Õppimisvõimalustest Tartu Lennukolledzis kõnelevad kolledzi kursandid, tulevane lennujuht Kaspar Reili ja tulevane piloot Kert Normet.

Toetajad:
Lennuliiklusteeninduse AS
Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liit

3 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Viljandi Lennuklubis lahtiste uste päev (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 10. 06, 2005 – 11:35 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
Lahtiste uste päevad võtavad jumet. Komplekteerumas on ka langevarjurite team. 2 vaba kohta on veel vastava pädevusega varjuritele esimesele tõusule Cessna172-le. Kas ka rohkem tõuse tuleb, selgub kohapeal.
Samas kui juba varjurid kohal, lisame oma ala tutvustusvõimaluse kavasse.

Kohtumiseni pühapäeval Viljandis!

Re: Viljandi Lennuklubis lahtiste uste päev (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 10. 10, 2005 – 04:18 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
Et lahtiste uste päevast lausa lennuüritus kujunes, poleks osanudki ette näha, kuid Viljandi ümbruses ja kohal korraga neli lennukit erinevatel kõrgustel liikluses, andis põhjust rahuloluks õnnestunud üritusest.
Ning lennuväljalgi käis vilgas tegevus. Kohati üle saja inimese – andis üritusele hea hoo ja mõõtme.

Jälle suured tänud korraldajatele! Viljandi Lennuklubi liikmed oli hoos, klubi boss Heinar Kalam ja väsimatu tehnikageenius Jaan Karlson andsid endast viimast – võidu ilusa ilma ja naeratava päikesega. Selge, et selles üritusest ei tulnud hordide kaupa klubile uusi liikmeid, kuid järelkasvu on vaja ning kui igaüks väikese mõtlemisaine lennunudsest sai, seda ka naabri ja sõbraga jagab, on potensiaalseid uusi huvilisi loota. Viljandi klubi hingeks ongi kaks eelpoolnimetatut. Kui ühel päeval aga nende jaks lõpeb…? Siis on klubi surnud. Tõega.

Tartu Lennukolledzi tudengid ning EEHL liikmed Kaspar Reili ja Kert Normet, väsimatud lennundusaatomikud, Taavi ka, teab kas neid enam nii sobibki nimetada (kuid siis leidku enesele järelkasv, meie neid seni vabaks ei anna), nagu ikka täitsid mitut missiooni. Hea promo kolledzile, lennujuhtimine ja klubi abistamine. Nagu ikka – ülesannete kõrgusel.

Ja kui mõni abituriendist mulgimaa-piiga Tartusse sügisel sisse saab, siis oma osa on selles meie aatomikel, kindel see.

Oma kohalolekuga austas üritust ka Lennuliikulsteeninduse AS juhatuse esimees hr Jaak Tamm. Juttu jätkus kõigil kauemaks, mured-rõõmud ühised, mis sellest et vahed on suurusjärkudes.

Lõpetuseks. Lennuklubid, korraldage lahtiste uste päevi, tutvustusi. Omaette nokitsedes, kirudes, et kindlustus on kallis, raha pole ja tehnika hoolduse bürokraatia aeganõudev, ei jõua kaugele ja toimuma hakkab… kiire mandumine. Kahjuks on näiteid. Tunnustagem neid säravaid-entusiastlikke klubide juhte, kel veel jaksu ja tarmukust alaga tegeleda ning aidakem neid. Ametnikud, ärge loopige bürokraatlikke kaikaid klubilennunduse kodaraisse, need mehed väsivad muidu sootuks ning tegelikule lennuohutusele ei jätku neil enam siis tähelepanu või üldse jaksu. Lähiaja näide: Viljandi lennuväli võib jääda sertifikaadita. Kahju. Kuid rada ju on ja lennata võib niigi.

Tegutsegem siis üheskoos ja sõbralikult, meie, kes me armastame lennundust.

Re: Re: Viljandi Lennuklubis lahtiste uste päev(Skoor: 1)
marikak on 10. 11, 2005 – 04:14 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum)
Pooled lapsed, kes Ikaruses sees istuda said, lubasid lenduriteks hakata ja neist pooled olid tüdrukud.

Ilm oli visuaalnavigatsiooni harjutamiseks väga soodne. Vedas, et Viljandi õhust vaadates ikka nii suur linn on 🙂

[ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Kommentaarid on suletud.