EEHL ilmutas esimesed 2 brošüüri sarjast „Lennuohutuse teejuht” !

Postitatud 14.detsember 2005 | Postitaja Marika Kulmar
EEHL ilmutas esimesed 2 brošüüri sarjast „Lennuohutuse teejuht” !
Postitaja JaanusTeiva on Kolmapäev, Detsember 14, 2005 – 04:25 PM EET,

Innustatuna naaberriigi Rootsi lennuohutusprogrammist H50P, mis suunatud spetsiaalselt rootsi eralenduritele, otsustas EEHL 2005 aasta kevadel taotleda toetust Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist oma lennuohutusprojektile „Lennuohutuse teejuht”. Meie kõigi rõõmuks kiideti projekt heaks ning jätkusuutlikuks. Ettevõtmine ise seisneb lennuohutusbrošüüride koostamises ja trükkimises Eesti erapilootidele. Siinkohal peaks kohe ütlema, et tegu pole mitte õppematerjalidega selle sõna klassikalises mõttes. Tegemist on pigem kordamiseks mõeldud materjaliga mille võiks igaüks meist vähemalt kevadeti, enne lennuhooaja algust läbi lugeda. Viimaste aegade traagilised õnnetused Eesti eralennunduses on juhtunud just varakevadel, mil meie teadmised ja oskused on pika talve jooksul tihtipeale „rooste” läinud. Tekst pole õpikutele omaselt kuiv ja teoretiseeriv vaid varustatud paljude praktiliste nõuannete ja rohkete näidetega reaalsetest situatsioonides.

Sel aastal ilmusid esimesed 2 brošüüri. Esimene osa, mille pealkirjaks „Game over” käsitleb VMC ja IMC piiri. Teine osa mille pealkirjaks „Kütus” annab erapiloodile häid näpunäiteid kütuse arvestamisest ja käitlemisest nii lennus, kui ka maapeal. Lähiajal peaks trükivalgust nägema ka kolmas brošüür „Kontakt” mis käsitleb raadiosidet. Kokku kavatseb EEHL trükkida ca 12-13 erinevat vihikut milles käsitletakse erinevaid lennuohutuse seisukohalt olulisi teemasid. Loodame väga, et see kogumik saab olema iga eesti eralenduri kaaslaseks ja abiliseks selles fantastilises harrastuses.
Kuidas ja kust brošüüre saab? Kuna vihikuid tuleb kokku oma tosin siis on mõislik koguda neid kaante vahele. Selleks lasime trükkida spetsiaalsed EEHL logoga kenad kiirköitjad. Komplekt, mis koosneb kaantest ja kahest brošüürist, maksab kokku 170 krooni. Edaspidi on ühe vihiku hinnaks 35 krooni. Soovi korral võtke ühendust: Toomas Uibo, gsm: 5 01 02 03, e-mail: toomas@aeronautika.ee . Tallinnast väljaspool elutsevatele võime saata ka materjalid postiga. Sel juhul lisanduvad postikulud.

2 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: EEHL ilmutas esimesed 2 brošüüri sarjast „Lennuohutuse teejuht” ! (Skoor: 1)
marikak on 01. 23, 2006 – 12:11 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum)
Ilmunud on ka 3. osa, mis on raadioside kohta.

Re: Re: EEHL ilmutas esimesed 2 brošüüri sarjast „Lennuohutuse teejuht” !(Skoor: 0)
Külastaja on 06. 04, 2006 – 07:41 AM
Ei märganud Viljandis, et oleks pakutud neid brošüüre. Kui edaspidi tuleb mõni üritus, oleks tore kui pakutaks.
Aare GPL.

[ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Kommentaarid on suletud.