Edukas 2019 aasta EEL kogukonnas

Postitatud 2.jaanuar 2020 | Postitaja Jüri Kaljundi

2019. aasta on lõppenud ja aeg kokkuvõtteid teha. EEL liikmeskonnale oli tegu aktiivse hooajaga, seda nii lendamise kui klubiürituste poolelt.

Jaanuaris käisime kõik külas Põhjala pruulikojas. Lisaks põnevale ekskursioonile kus moodne tehas üksipulgi lahti seletati toimus ka mekkimine, kus Põhjala toodangut proovida saime. Järgnes ka ühine koosviibimine ja õhtusöök, kus lennundusmõtteid arutati.

Aprillis toimus meie üldkoosolek ja hariv seminar Tallinna Lennujaama Huvikeskuses. Lennuameti peadirektor Rait Kalda ja vaneminspektor Karl Rattassepp andsid lühiülevaate hetkel eralennundusele kehtivatest nõuetest ja viimasel ajal esile kerkinud probleemidest. Koos sai antud ka tagasisidet lendurite seisukohtadest antud küsimustele. Lennuliiklusteenistuse ohutusjuht Kristjan Telve rääkis meile EANS põnevatest uutest projektidest, nagu UTM; 8,33; irdtorn; FIS; EETU radar ja muu. Üldkoosolekul kinnitasime majandusaasta aruande, võeti vastu uusi liikmeid ning koostati 2019 ürituste kava.

Karl Ratassepp Lennuametist

Eesti Erapilootide Liidu 15. grupilend toimus 14. juunil 2019, stardiajaga kell 19.00 Tallinna Lennart Meri lennuväljalt. juunil 2005 toimus erapilootide esimene grupilend 1941. aasta 14. juunil Eestist Siberisse küüditatud inimeste ja seal hukkunute mälestuseks. Grupilend on saanud Eesti erapilootide traditsiooniliseks tagasivaateks ja austusavalduseks inimestele ja perekondadele, kes on ebainimlikult kannatanud Nõukogude režiimi all. Grupilennuga põlistame vabat Eesti riiki ja inimeste vahelist head läbisaamist.

Grupilend mere kohal

31. augustil toimus lennupäev Kuusikul. Toimusid langevarjuhüpped, demonstreeriti rahvale lennukeid ning õnnelikumad said ka kaasa lennata.

ES-FCC Rapla lennupäeval

Lennuhooaja võtsime kokku 8. novembril Forum Cinemas kinos, kus toimus lennundusfilmide õhtu. Režissöör Georg Liigand näitas oma lühidokumentaalfilmi Eesti Taevas: Nähtamatud Teejuhid (2019) ja rääkis selle saamisloost. Seejärel vaatasime ajaloolist draamat Midway lahing, kus enamus tegevusest just taevas ja lennukikandjatel toimub.

EEL kinoõhtu

Loodetavasti jätkub 2020. aasta eralenduritele sama põnevalt, seda nii taevas kui koos lennundusasju arutades.

Kommentaarid on suletud.