Lennundus Viljandis saab uue hoo ning Viljandi lennuklubi ootab uusi liikmeid

Postitatud 9.detsember 2020 | Postitaja Jüri Kaljundi

MTÜ Viljandi Lennuklubi pidas 28. novembril visiooniseminari, kus arutleti Viljandi lennunduse tuleviku teemadel. 2021. aastal möödub 90 aastat Sakalamaa Õhuasjanduse Ühingu loomisest ning paras aeg on väärika ajalooga lennunduslinnas anda uus hoog lennundusalasele tegevusele. Viljandi Lennuklubi kutsus ühise laua taha Viljandiga seotud lennundusentusiastid ja lennunduseksperdid, et alustada nii lennuvälja kui ka lennuklubi arengustrateegia koostamist. Ühiselt leiti, et lennundusele Viljandis tuleb anda uus minek.

Seminaril osalejad vasakult paremale Endel Suurmets, Erki Lember, Kristine Linnas, Mart Kalam, Hendrik Agur, Arno Kütt, Priit Palumaa ning üle veebi jagasid mõtteid Ken Koort ja Andrus Kõresaar.

Suurteks eesmärkideks on rajada murukattega raja asemel kõvakattega maandumisrada, mida oleks võimalik kasutada aastaringselt, kaasajastada lennujaama hoone koos hädavajaliku taristuga nagu tankimine, turvaline parkimine, rendiauto jm.

Need võimalused tõstaksid erapilootide huvi ja usaldust Viljandi vastu ning suurendaksid lennuturismi, mis omakorda tooks maakonda rohkem kultuurihuvilisi, loodusturiste ja ehitatava veekeskuse külastajaid.

Lennuturistid külastasid juba sel aastal rohkem lennuvälja, sest Viljandi on muutumas populaarseks vahepeatuseks Soomest Lääne-Euroopasse lendavate väikelennukite jaoks. Lendude arvu suurendamiseks tuleb külalistele pakkuda ka mõistlikku infrastruktuuri: lisaks kõvakattega rajale, tankimisvõimalust, angaaris parkimisvõimalust ning maakonnas ringiliikumiseks rendiauto kasutamise võimalust. 

Visiooniseminaril leiti, et oluliselt peaks aktiveeruma klubiline tegevus ning suurenema liikmete arv. Juba on alustatud lennukoolitusega ning see on heaks eelduseks uute liikmete kaasamiseks. Koostöövõimalusi näeme nii ettevõtete aga ka koolidega. Näiteks võiks avada Viljandi Gümnaasiumis lennunduse valikaine ja põhikoolidegi õpilasi saab kaasata piloodikoolitusse. Iseseisvalt lennata saab juba 15-aastaselt! Vaid motiveeritud ja tegusad inimesed tagavad klubi tegevuseks vajaliku energia ja ressursid. Lennuklubi on avatud uutele inimestele ja ideedele.

Lennundus tuleb maakonna elanikele lähemale tuua ning näidata, et selle liigselt elitaarsel mainel ei ole alust. Lennata võib igaüks, kellel on selleks piisavalt huvi ja soovi. Lennundus ei ole “rikkurite” lõbu, vaid kättesaadav igaühele, kelle pilk üha sagedamini taeva poole piilub. Lendamine annab vabaduse tunde.

Erki Lember, Viljandi lennuklubi juhatuse liige. Tel: 53585360. E-post: erkilember@gmail.com
www.viljandilennuklubi.ee

Kommentaarid on suletud.