Tallinna Lennuvälja rahaahnusel pole piire!

Postitatud 22.aprill 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Tallinna Lennuvälja rahaahnusel pole piire!
Postitaja JohanPender on Teisipäev, Aprill 22, 2003 – 10:40 AM EET,
Jutud Tallinna Lennuvälja soovist vabaneda ringitiirutavatest väikelennukitest on teada ilmselt kõigile eralenduritele. Nüüd on siis kätte jõudnud päev, kus nad on asunud konkreetsete tegude juurde.
Nimelt saabus Aeronautikaklubisse Tõnu Mardo allkirja kandev kirjatükk, kus muuhulgas antakse teada uutest parkimistasudest, millised hakkavad kehtima alates 01.08.2003. Tasude suurused iseenesest ei muutu (baseeruval lennukil 10 EEK/ööpäev) küll aga on lisatud tasu miinimummäär, milleks baseeruval lennukil on 60 EEK ja mittebaseeeruval lennukil 144 EEK/ööpäev. Ehk lihsalt ja maakeeli öeldes hakkavad väike Cessna (MTOW 726kg) ja L-410UVP (MTOW 5800 kg) maksma parkimise eest sama palju – 60 EEK/ööpäev. Vahe on ainult selles, et Cessnaga peab kuuajase parkimistasu maksmiseks tegema 5 tundi koolituslende, L-410 puhul aitab aga mootorite käivitamisest ja lennuväljal postikoormaga ruleerimisest.

Ootan huviga Liidu liikmete arvamusi selles küsimuses, et kujundada ühine seisukoht ja asuda konkreetsete tegude juurde.

1 kommentaar

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Tallinna Lennuvälja rahaahnusel pole piire! (Skoor: 0)
Külastaja on 05. 11, 2003 – 04:11 PM
Mina selle pärast ei põeks. Kapitalismi tingimustes küsib igaüks palju tahab ning klient võib alati mujale minna. Samamoodi võib ju pahandada, et Viru tänaval on kaubad kallimad kui mujal. Turg määrab hinna.

Seetõttu on minu arvates konstruktiivsem lahendus minna mujale lennuväljale ning EETN sellest ilma jätta. Eks aeg näitab, kellel õigus oli. Võimalik, et EETN hakkab hiljem tilk püksis punnitama, et väikelennukeid tagasi saada. Või siis ei hakka ja kõik on rahul.

Kommentaarid on suletud.