Lennundusnäituste korraldamise seminar

Postitatud 8.mai 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Lennundusnäituste korraldamise seminar
Postitaja MarttiKuldma on Neljapäev, Mai 08, 2003 – 10:17 PM EET,

Lisatud 8. mail 2003
Täna toimus Lennuametis seminar teemal Lennundusürituste korraldamisest
Seminar oli mõeldud lennujaamade ja teiste organisatsioonide juhtidele, kellel võib ette tulla lennundusürituste korraldamist.
Osalejateks olid lennujaamade (Tartu, Pärnu, Kuressare ja Kärdla) juhatajad, meie liidust võtsid osa ka Martti Kuldma, Hendrik Agur, Rene Porro ja Rein Porro, kellest kaks viimast esindasid vastavalt ka Aerohooldust ja Pakker Aviot.

Seminari lektoriks oli hr Aadu Lee Lennuametist.
Tõdedes, et Eestis on lennundustegevus jõuliselt arenemas, areneb järjest enam ka lennundusürituste korraldamine ning nenede korraldamine muutub järjest keerulisemaks. A. Lee andis ülevaate lennushowdest, mida tema on euroopas külastanud ning kokkuvõtte sealkogetust, tuues välja positiivse ja negatiivse, mida edaspidi oleks otstarbekas meil arvestada.
Peamiselt oli ettekanne spetsiifiline, kuid siingi tasuks ära tuua olulised teesid, mida lennundusüritust planeerides peaks arvestama ning püstitama lähteülesande konkreetse ürituse organiseerimisel: lennundus kui sport; uued lennumasinad; nende tutvustamine; lennutegevuse kui meeldiva tegevusala propageerimine; lennunduse ajalooline moment; lennukoolituse propageerimine; era- ja harrastuslennunduse propageerimine; õhusõidulite ja nende eriliikide võimaluste tutvustamine; transpordiõhusõidukite demonstratsioon; omavalmistatud õhusõidukite demonstratsioon.
Käsitleti veel lennundusürituste korraldamisel selliseid olulisi aspekte nagu ürituse koht, pikkus, stsenaarium, juhtimine, sidepidamine, meelelahutuslik pool, ja ka näiteks võimalustest kasutada rada mitme väikelennuki poolt korraga.

Seminari viimases osas võttis sõna Priit Lõuk, kes selgitas lennuürituste korraldamiseks vajaliku dokumentatsiooni sisu.

seminarile eelneva uudise tekst

8. mail algusega kell 10.00 – 13.00 toimub Lennuametis lennundusnäitustega seotud probleeme käsitlev seminar. Oodatud on eelkõige lennundusettevõtete juhatajad, kellel palutakse valmis olla ka lühikeseks ülevaateks toimunud ja planeeritavatest lennundusnäitustest.

Seminari päevakord:

1. Lennundusnäituse üldküsimused ning stsenaariumi ülesehitus.
2. Lennundusnäitusi reguleerivad dokumendid:
· Lennundusteade OPS T 1-2 “Lennundusnäitused ja lennuvõistlused”
· Ühinenud Lennuametite (JAA) ringkiri nr 5 “Lennundusnäituste organiseerimine ja nende korraldamine”
· Lennundusteade OPS T 1-6 “Vigurlendude sooritamise kord”
3. 2002 aastal toimunud lennundusnäituste analüüs ning sellest tulenevad praktilised soovitused.
4. Lennundusnäituste korraldajate tutvustavad ettekanded.

Seminari korraldab peadirektori asetäitja lennuohutuse alal hr Aadu Lee.

vaata Lennuameti uudist

0 kommentaari

Kommentaarid on suletud.