Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liidu suvistest tegemistest

Postitatud 14.juuli 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liidu suvistest tegemistest
Postitaja HendrikAgur on Esmaspäev, Juuli 14, 2003 – 11:47 AM EET,
Käes on suvi – puhkuste aeg ja parim aeg lendamiseks. Näilise vaikuse taustal toimub aga liidus töö mitmel rindel. Annan headele liikmetele siinkohal alljärgnevas sariuudiste tsüklis põhjalikuma ülevaate liidu liikmete ühistööst. Kõik ikka selleks, et meil oleks ohutum, mugavam, odavam ja huvitavam lennata.

1) Liidu esindajad osalesid 7. -8. juunil Pärnu ja 21. – 22. juunil Tartu Lennupäevadel. Pärnu Lennupäevadel oli meie osaks korraldada ka joonistusvõistlus ning peaauhinnana läks välja huvilend mida sponsoreeris Pakker Avio. Tartu lennupäevadel oli meie missiooniks olla kohal, esindatud, jagada infot ning seda juurde hankida.

2) 13. juunil toimus liidu juhatuse koosolek, kus arutati liidu tööd üldises plaanis, analüüsiti sisulist tegevust põhikirjalistest eesmärkidest lähtuvalt, juhatuse liikmetele pandud konkreetsete ülesannete täitmist ja planeeriti liidu tööd suvi-sügiseseks perioodiks. Laekunud avalduste alusel võeti vastu ka uuteks EEHL liikmeteks Tiit Kaljundi, Ilmo Maaroos, Ants Taul, Kimmo Lehti ja Kert Normet. Palju õnne! EEHL-s on nüüd 58 liiget.

3)Planeerimisel on lennupikniku korraldmine Rutjal 25. ja 26 juulil. Pikniku motoks on: Rakvere lennuväli taaskasutusele! Piknikuga juhitakse Rakvere elanikkonna ja linnavõimude tähelepanu võimalusele taaskasutusele võtta Rakveres endine lennuväli koos sellest linnaelanikele tulenevate hüvede ja uute võimalustega. Selleks on vaja vaid südikat initsiatiivi ja nn poliitilist tahet. Ülejäänud on lennundusentusiastide pärusmaa. Lootust on, et pikniku toimumise ajaks saab ka selleks vajalik mittetulundusühing loodud. Kutsustakse osalema linnavõimude esindajaid ning ka Kaitseliit, kelle juhtimise all plaanitakse võimaluse korral laskevõistlused korraldada. Plaanis on veel põnevaid võistlusi, matk Karepa randa ning lihtsalt lõõgastuda ja lennundushuviliste vahelist seltsielu edendada.

4) 11. juulil on plaanis paaril aktiivsel liikmel minna dziibiretkele Tallinna lähiümbrusesse võimalike sobivate lennuväljade leidmiseks. Vihjena olgu lisatud, et retke peategelaseks on Türisalu panga lähistel asuv endine nsvl armee raketibaasi lennuplats. Näis-näis… Kui kellelgi on selles ja üldse Tallinna lähiümbruse võimalike lennuplatside osas tähele- ja ettepanekuid, on need väga oodatud. Andke aga teada.

1 kommentaar

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liidu suvistest tegemistest (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 07. 15, 2003 – 09:13 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
11. juulil käisimegi endise nsvl sõjaväe Keila-Joa lennuväljal. Lennuvälja leida on suhteliselt lihtne. Mööda Rannamõisa teed läbi Vääna-Jõesuu populaarse Türisalu pangani, selle parkla sissesõidust ca 100 m edasi keerab kruusatee. Orientiiriks tuleb võtta ilmavaatlusmast. Selle tagant algabki esmapilgul üsna raskestimärgatav endine lennurada. Sõitsime raja läbi, mnjah – praegu pole ta küll kasutuskõlblik, üsna mättaline, kuid potensiaal on hea. Raja saaks korda mõningaste mitte-eriti mahukate investeeringutega. Sisuliselt aitaks korralikust teehöövlist, millele võiks tööd jätkuda ca 2-3 päevaks. Eraldi teema on juurdesõiduteed, mis on väga auklikud ja käänulised, kuid kõige tähtsam – maaküsimus. Otsustasime asjaga tegeleda ja välja uurida, millised oleksid võimalused rada taaskasutusele võtta. Tallinna lähiümbruses napib lennuvälju, et mitte öelda, neid pole, eriti klubiliseks tegevuseks. Uurime asja. Kui kellelgi on täpsemat infot, palun aga lahkesti teada anda.

Kommentaarid on suletud.