Veel lähialasse sisenemisest.

Postitatud 17.september 2003 | Postitaja Marika Kulmar
Veel lähialasse sisenemisest.
Postitaja Tarmo Pihlak on Kolmapäev, September 17, 2003 – 02:06 PM EET,
Tere taas!
Vastavalt lennureeglitele ei tohi kontrollitud õhuruumi siseneda ilma loata. Isegi kui lähenemislennujuht ei palu teil sagedust vahetada TULEB lennujuhilt luba saada või OODATA PUNKTI TAGA. Kolab tobedalt, aga on vajalik hajutamiseks. Asi selles et senikaua kuni VFR EI OLE SAANUD LUBA siseneda kontrollitud õhuruumi, ei pea torni lennujuht teda hajutama IFRst ning mis ka tähtis, ERI VFRst.Niisiis on koik sellised punkti kohal torni sagedusele tulemised väärad. Eriti halb on see juhul kui ei tööta transponder.Selline kaitumine piloodi poolt võib viia lennujuhi paris radikaalse kuid vajaliku kaitumiseni (käsitakse viivitamata lahkuda lähialast,laskuda v.m.s).Selliste juhtumite vältimiseks soovitan kasutada protseduuri mida kasutavad simulaatorites ka lennujuhid-tulla torni sagedusele umbes 3 minutit enne lahialasse sisenemist. Siis jõuab oma liiklust planeerida nii lennujuht kui ka teie. Juhul kui te mingil pohjusel olete APP sagedusel void sisenemisluba küsida ka sealt.
Tarmo Pihlak tpihlak@hotmail.com

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Veel lähialasse sisenemisest. (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 13, 2003 – 12:26 PM
Kui APP palub võtta ühendust torniga, kas siis on juba lubatud lähialasse siseneda?

    Re: Re: Veel lähialasse sisenemisest.(Skoor: 0)
    Külastaja on 08. 14, 2003 – 05:54 PM
    EI. luba on konkreetselt antav juhis mis algab yldjuhul s6naga: CLEARED… (e.k. LUBAN…). Lähialasse sisenemise puhul antakse enamasti luba yhineda lennuv2ljaringiga mis on konkreetne korraldus ja algab s6naga: JOIN… (yhine…) ja seda teeb yldjuhul TORN. LÄHENEMINE palub tavaliselt piloodil Torniga yhendust v6tta just selleks, et Torn saaks anda loa ja/v6i infot m6jutavast liiklusest. Piloodile teadmiseks v6ib APP-lt sellist korraldust saades olla vaid see, et Torn on tema lennust teadlik (APP informeerib Torni liiklusest), aga see EI ole luba siseneda l2hialasse.

    [ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Re: Veel lähialasse sisenemisest. (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 13, 2003 – 01:24 PM
Minu teada küll mitte. Sa pead ühendust võtma, kuid luba antakse eraldi.

Piloot.

Re: Veel lähialasse sisenemisest. (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 13, 2003 – 02:40 PM
Natuke piinlik on piloodid, et selliseid asju ei teata täpselt! Need on ju elementaarsed. Kas mõni lennujuht ei tahaks sõna võtta ja paksu trükiga mõne elementaarreegli uuesti üle kordaks?

Re: Veel lähialasse sisenemisest. (Skoor: 0)
Külastaja on 08. 13, 2003 – 10:24 PM
Kindlasti ei tahenda sageduse vahetamise lubamine et teid on lubatud kontrollitud ohuruumi.Selleks tuleb tingimata saada luba.
Kui kellelgi on konkreetseid kusimusi mingi asja kohta aga pelgab seda teha siin voite kindlasti uhendust votta e-kirjaga.Tarmo Pihlak tpihlak@hotmail.com

Kommentaarid on suletud.