Kaunases lennuõnnetus

Postitatud 22.aprill 2004 | Postitaja Marika Kulmar
Kaunases lennuõnnetus
Postitaja TiitPaananen on Neljapäev, Aprill 22, 2004 – 07:35 AM EET,
19. aprill õhtupoolikul toimus Kaunases lennuõnnetus kõrgema pilotaaži lennukiga SU-29. Toimus treeninglend ning juhise tehnilise vea tõttu kukkus SU-29 alla ning lennuõpilane Rolandas sai surma ja instruktor Darius Isganaitis viidi haiglasse. Detailsem info puudub, kuid teada on, et lennuk süttis pärast maaga kokkupõrget põlema.

Darius Isganaitis suri saadud vigastustesse täna öösel. Leedu lennundus kaotas ühe oma väljapaistva tipu ning arvestades Leedu omapära, et seal piloodid nii kuulsad on, siis oli see ka kaotus Leedu ühiskonnale tervikuna.

Loe edasi…

Mind isiklikult sidusid Dariusega mõned huvitavad juhtumised ja nendel põhinev hea tutvus. Ka tulevikule olid tehtud mõned plaanid…

Esimene kohtumine oli Kuusiku lennuväljal, kui seal toimus langevarjuhüppamine ja samuti tegi Darius trenni. Läksime koos lendama YAK-52’ga ja esimest korda sain käes hoida YAK’i juhist kui kõrgust kogusime, et sooritada mõned pilotaazhi manöövrid. Olin varem ise juhtinud Cessnat ja AN-2’te aga see oli midagi muud. See kiirus ja sujuv kuulekus oli see, mis minusse lõplikult piloodipisiku istutas. Elu esimene surmasõlm, spiraalid ja pikitelje pöörded jätsid kustutamatu mulje. Darius jättis rahuliku ja tagasihoidliku mulje samal ajal kui mina olin totaalse adreka all sellest lennust.

2003 varakevadel sõitsin Rauliga koos tööasjus Vilniusse. Jõudsime Leetu pimedas ja sõitsime Istra lennuväljast Panevezhise lähedal mööda ilma seda märkamata. Tagasitulles aga köitis õhusolev lennuk meie tähelepanu oma radikaalsete manöövritega taevas ning kohe leidsime ka tema pesa. See on äärmiselt armas lennuväli koos hotelli ja angaaridega. Darius tegi trenni SU-29’ga, et minna USAsse võistlustele. Tema juhendajaks oli Moskvast keegi meisterpiloot. Sõitsime lennuväljale ning minu üllatuseks ronis kabiinist välja seesama mees, kellega 2 aastat tagasi Kuusikul oma elamused kogesin. Veelgi suurem üllatus oli see, et ta mäletas meie lendu ja peale seda kohtumist pidasime tihedamalt sidet.

2003 aastal organiseerisin Pärnu airshow ja Jurgis Kairys oli kutsutud esinema. Nagu ikka Vilniuse reisidel põikasin Istra lennuväljalt läbi ja ühel kordadest sattusin sünnipäevale, kus olid kohal enamus Leedu ässäsid ning Jurgis. Taas oli see lennuväli erilise tähendusega, sest saime juhuse läbi Jurgisega seal kokku ja õnnestus kohtuda enne show’d ja leppida kokku detailides ja võimalustes, mida Jurgis Pärnus teeks. Jurgis tegi kõik ja rohkemgi.

Jurgis Kairys, mina ja Darius Isganaitis sellel kohtumisel

Darius oli selle lennuvälja juhataja ja lennukooli juhataja. Igati väljapaistev piloot ja Leedu esindaja maailmas. Järelkasv ning Leedu tulevikulootus pikas kuulsate pilootide rivis. Nüüd on see minevik! Kurb!

Tiit

Darius oli üks Leedu edukamaid noori akrobaatika piloote. Kaastunne omastele ja sõpradele…

Kurva sõnumi tooja, Tiit

1 kommentaar

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Kaunases lennuõnnetus (Skoor: 0)
Külastaja on 04. 28, 2004 – 05:06 PM
Fotod sündmuskohast Leedu saidil : http://diedas.soften.ktu.lt/~s66787/aero/

Heikki.

Kommentaarid on suletud.