Avariimajakate tellimus

Postitatud 8.detsember 2004 | Postitaja Marika Kulmar
Avariimajakate tellimus
Postitaja JohanPender on Kolmapäev, Detsember 08, 2004 – 07:05 PM EET,
Teadupärast on alates 1. jaanuarist 2005 kohustus paigaldada väikelennukitele avariimajakas ehk ELT. EEHL on otsustanud aidata piloote ja väikelennukite operaatoreid sobiva ELT`i soetamisel. Pakkumiste nimekiri on lai, kuid hetkel on vormistamisel suurem tellimus kõigile nõuetele ja hinna-kvaliteedi suhtelt sobivaima partii tellimiseks. 11. detsembrini saab liituda tellimusega. Orienteeruv hind jääb ca 4000 EEK, sõltub kui suureks kujuneb kogutellimus ja saatmiskulud. Täpsemat tehnilist infot ja tellida saab, saates avalduse e-maili aadressile juss@aeronautika.ee
EEHL liige, tehnikagrupi juht
Johan Pender

4 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Avariimajakate tellimus (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 12. 09, 2004 – 01:06 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.outdoorexpress.ee
AS Aerohoolduse juht Rene Porro soovitab Ameri-King AK-450 $ 211,55.- http://www.ameri-king.com/pdf/7.1.2.pdf. Summa käibemaksuga ca 2995,55.- EEK, lisanduvad saatmiskulud, tollivormistus. Need jaguneksid tellitud ELT-de vahel ära. Hind on pädev, kui tellida kümme ühikut.

  Re: Re: Avariimajakate tellimus(Skoor: 0)
  Külastaja on 12. 09, 2004 – 03:44 PM
  Sama ELT’i (AK-450) on plaaninud tellida ka Aeronautikaklubi. Hind 3500-4000 EEK peaks sisaldama nii saatmiskulud kui ka käibemaksu. ELT ise maksab sõltuvalt kogusest 195-200 USD. Saatmiskulud ca 600 EEK/komplekt. Lisanduvad veel tollivormistus ja käibemaks.
  Lisaks peab arvestama pealepanekukuludega ja sellega, et avioonikaseadmete lisamine on käsitletav muudatustööna milline on siis vaja eelnevalt Lennuametiga kooskõlastada. Kooskõlastuseks on aga vaja paigaldusjooniseid ja paigalduskirjeldust.
  Samuti tahaks täpsustada seda, et ilmselt 01.01.2005 ELT veel kohustuslikuks ei muutu. Nimelt on kohustuslikuks muutev seadusmuudatuse eelnõu otsaga alles kooskõlastusringil ja peale seda peab ta olema veel kolmel lugemisel riigikogus.

  Johan
  Aeronautikaklubi

  [ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Re: Avariimajakate tellimus (Skoor: 0)
Külastaja on 12. 10, 2004 – 02:21 PM
Mulle tundub, et tegemist ei ole EEHL-i abiga, vaid ühe klubi tellimuse hinna vähendamisega. Kui oleks abina tulnud oleks toodud ka ülevaade ELTidest, nende plussid ja miinused ning antud inimestele võimalus ise otsustada…
Kui vaadata foorumi alt kuulutust ja nüüd nn uudist, siis võib väga üheselt aru saada, kuidas mõned inimesed EEHL oma huvides ära kasutavad.
Tore oleks kui Johan Pender tõesti aitaks ja annaks nõu, millist ELT-i peale panna.

Re: Re: Avariimajakate tellimus (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 12. 10, 2004 – 03:27 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.outdoorexpress.ee
Väikelt oli karta, et astume libedale teele, kui avaldame abipakkumise ELT-ide muretsemiseks. Siinkohal kutsun üles Pearu-Andrese tasemel sõneluse mittealustamiseks, kes mitu krooni odavamalt-kallimalt pakub. Neid ELT-e on vaja! Minu üleskutsele 20. okt Lennuameti ELT-i teadaande kommentaaris pole reageeritud, väikelennukitele on aga alates jaanuarist ELT-id kohustuslikud. Kui nüüd läbi J. Penderi initsiatiivi ka teisi pakkumisi on, on see vaid teretulnud. Siin ei ole praegu koht, kus pisukesi ärihuvisid hakata vastastikku kaaluma, erapiloodid vajavad tarka, asjakohast ja operatiivset nõu ning tegutsemist. Me kõik teame milleks on vaja ELT-i. Parem muidugi, kui see iial põhjusega tööle ei peaks rakenduma. Selleks teeme kõik. Ka praegu. Valigem parem pakkumine, kontrollime ja laseme paigaldada nagu nõutud.

[ Anonüümsed kommentaarid pole lubatud ]

Kommentaarid on suletud.