Grupilend hukkunute mälestuseks

Postitatud 20.juuni 2005 | Postitaja Marika Kulmar
Grupilend hukkunute mälestuseks
Postitaja HendrikAgur on Esmaspäev, Juuni 20, 2005 – 11:42 AM EET,
Lisatud 15.06.05:
Täname kõiki, kes aitasid grupilennu ja maapealse mälestusürituse kordaminekule! Piloodid Johan Pender, Toomas Uibo, Tõnis Lepp, Mati Sikk ning langevarjurid Tiit Paananen, Villem Alango ja Toomas Talts. Piloote väljalennul ja Tiitu-Villemit väljahüppe hetkel pole varem nii tõsiste ja keskendunud nägudega näinud. Kõik tundsid vastutust keskmisest keerukama ülesande täitmisel ja andsid endast parima, südamlik tänu kõigile! Ka hea koostöö eest lennujuhtidele ning esinejatele maal, Kait Tamrale ja Tõnu Mikiverile. Olime eile koos…

Uudis 14.06.05:
Täna, 14. juunil, leinapäeval, kell 19.00 stardivad Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liidu piloodid viiest väikelennukist koosneva grupiga 30-minutilisele formatsioonlennule Tallinna kohale, et sellise omanäolise aktiga avaldada austust kõikidele hukkunud pilootidele, langevarjuritele ja nõukogude võimu poolt Siberisse küüditatuile.

Mälestame hukkunuid hukkunud aeronaudi mäelstusmärgi juures Tallinnas, Pirita teel, mere ääres alates kell 19.00-st, kuhu toovad oma sõnumi julgetele ja teotahtelistele inimestele formatsioonlennult maanduvad langevarjurid.

Samas esinevad spetsiaalse kavaga Kait Tamra pateetilis-südamlike lauludega ning Tõnu Mikiver, Edgar Allan Poe poeemiga „Ronk“.

Oodatud on kõik, kellele mälestus hukkunutest on kallis. Kuid elu läheb edasi, kantud positiivsest mõttest ja helgest meelest.

Kiirus Pirita teel on piiratud 30 km/h, et peatuda hetkeks ning mälestada, keda enam pole ning mõista, et võib-olla just tänu neile, oleme täna meie need, kes elavad õnnelikult ning tunnevad elust rõõmu…
Osakem seda hinnata ja tulgem üheskoos kohale!
Lennukite grupilendu peaks saama pilguga saata iga linnaosa elanik. Kui näete, meid, siis teadke, oleme hetke koos ning meenutame… neid, keda enam pole…

3 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Grupilend hukkunute mälestuseks (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee)
on 06. 14, 2005 – 06:57 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
On tulnud hulga küsimusi grupilennu seaduslikkuse ja pädevuse kohta. On avaldatud ka arvamusi, et see on õnnetusterohkel ajal ikkagi ohtlik ettevõtmine.

Selgitan siinkohal, et grupilennu meeskonnal on kokku sama grupiga formatsioonlennukogemusi koos treeningutega kokku ca 2 h, lisaks maapealsed ettevalmistused. Omame meie pilootide poolt spetsiaalselt koostatud ning Lennuameti poolt heaks kiidetud grupilennu juhendit, mille alusel lendame.

Pilootide ja lennukite nimekiri:
14.06.05 grupilennus osalevate lennukite ja pilootide täpsustatud nimekiri:
Kirjutan ka lahti meie lugejatele grupilennu köögipoole:
Täna lendavad
1) Juhtlennuk Cessna 150, ES-ECB, piloot Johan Pender (lennujuhtimisega sides olev piloot)

2) Cessna 172, ES-FCC, piloot Toomas Uibo

3) Cessna 172, ES-ANS, piloot Hendrik Agur (+ kolm langevarjurit Tiit Paananen, Villem Alango, Toomas Talts)

4) Cessna 172, piloot ES-PCO, Mati Sikk (grupilennu kapten-piloot)

5) Piper 28, piloot ES-FPW, Tõnis Lepp

Briifing toimub kell 17.30, seejärel lennukite ülevaatus.

– 18.45 lennukite käivitamine ning rivistumine

– 19.00 start marsruudil: kolmnurgakujulises formatsioonis ca 30 minutiliseks lennuks 14. juunil 2005 stardiajaga kell 16.00 UTC Tallinna lennuväljalt 1200 ft kõrgusel marsruudil: Tallinna lennujaam – IB – Kakumäe – Tabasalu – Harku – Nõmme – Kesklinn I – Kesklinn II – Lasnamäe – Randvere – Pirita – Haabneeme – Pirita – Tallinna lennujaam.

– 19.25 Langevarjurite väljahüpped Merivälja tee „Hukkunud langevarjuri monumendi“ juures Maarjamäel 4500 ft kõrguselt formatsioonist eraldunud Cessna 172-lt, ES-ANS. Grupilennu toimumine vastavalt juhendile Lisa 4. Langevarjurite hüpped ning julgestusmeetmed merel vastavalt ELAK instruktsioonidele.

Väljastatud Lennuameti ühekordne luba nr 5-23/2005 grupilennuks 14.06.05 kell 16.00 UTC, VFR tingimustes
ning
avaliku ürituse luba, Tallinna Linnavalitsuse Avaliku koosoleku registreerimise teatis nr 114 13.06.05.

võimalusel eraldatase pilootidele varuraadiosagedus grupilennus osalejate omavaheliseks koordineerimiseks.

Ohutut lendu ja hüppeid, mõistvat suhtumist ning alandlikku meelt hukkunute mälestamisel. Tulge täna kell 19 Pirita teele. Olgem hetke koos ning lahkugem kõik tervemate, rõõmsamate, parematena!

Re: Grupilend hukkunute mälestuseks (Skoor: 1)
VillemAlango (villem@skydive.ee)
on 06. 15, 2005 – 02:02 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.zone.ee/tagahoov/
Mõned fotomälestused: http://villu357.pri.ee/gallery/view_album.php?set_albumName=050614_demo.
Siis veel – mul oli väga hea meel kui lõpuks lennukist välja sai sest seal oli tõesti kitsas, veel parem meel et vari ilusti lahti käis sest olime mere kohal ja hoopis hea meel kui inimesed kätt tulid suruma sest nende jaoks me ju hüppasime.

Re: Grupilend hukkunute mälestuseks (Skoor: 1)
parasiil on 06. 15, 2005 – 02:20 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://
Lendasin kaasas ANSis ja hüppasin koos Villemiga Julgete ja teotahteliste inimeste mälestusmärgi juurde.
Kõik klappis ja õnnestus suurepäraselt. Julged ja teotahtelised inimesed kogunesid kokku, leppisid kokku omavahel ja kõigi teistega tegutsemise reeglid ja tegid ära midagi, millesugust taasiseseisvunud Eestis nähtud veel pole.

Suured tänud Hendrikule, sest tema tegi suure töö ja sellise saavutuse kõrval tunnen ainult häbi oma südames, et ei ole jaksu sama energiaga kaasa lüüa praegu.

Well done!

Tänud ka teistele pilootidele, EANSile, Lennuametile ning üldse kõigile lennurahvale, kes kaasa elas ja abistas!

Parasiil

Kommentaarid on suletud.