Lennundusnäitusel Pariisis 17. ja 18. juunil 2005

Postitatud 2.juuli 2005 | Postitaja Marika Kulmar
Lennundusnäitusel Pariisis 17. ja 18. juunil 2005
Postitaja marikak on Laupäev, Juuli 02, 2005 – 12:44 AM EET,
Airbus A380 peeti vist kõige suuremaks vaatamisväärsuseks. Pildistas Tõnu

Pariis võttis vastu palava suveilmaga. Reedesel päeval, kui enamus lennuhuviliste seltskonnast näitust Le Bourget’ lennuväljal külastas, oli ilm pilves ja väga hullud päikesepõletused jäid saamata. Näitusel näidati õhusõidukeid igale maitsele – suuri reisilennukeid, väiksemaid reisilennukeid, sõjalennukeid, helikoptereid ja ka väikelennukeid ning motodeltaplaane. Toimusid ka demolennud.

Galeriisse sai ka pandud mõistlik hulk pilte. Tõnu, Priit ja Theo, tänan teid piltide eest!

Demolennu ajal räägiti inglise ja prantsuse keeles sellest õhusõidukist, mis parajasti lendab ja kes piloteerivad ja õhusõiduki parameetritest. Tippvaatamisväärsus paistis olema Airbus 380 ja sellega sooritati lende ka. Selle lennuki lennu ajal kõik inimesed tõusid vaatajate platsil püsti ja võtsid pildistamist poole tõsisemalt kui muidu. Lendude kava oli mõlemal päeval peaaegu sama. Paar lennukit olid eelmise päevaga võrreldes omavahel lendude järjekorra ära vahetanud.

Huvitav oli see, et leidsin laupäeval lõpuks üles ka väikelennukite ala, tähistusega Recreational aviation peasissepääsu värava juurest (meie tulime sisse Awacs väravast lennuvälja teises otsas) ja seal oli ka üks väike varustuse müügilett, kust ostsin endale navigatsiooni joonlaua, kus peal nii miilid kui kilomeetrid. Lendude vaatlemiseks leidsime laupäeval parema koha, mis jäi kasutatava raja finaalosa alla ja nii saime lendavaid lennukeid pildistada päris lähedalt.

Kahjuks ühtegi grupilendu ei tehtud. Selle poolest oli küll eelmise aasta Berliini airshow huvitavam ja seal müüdi ka rohkem lendamise varustust. Aga selle raha eest võis seda näitust vaadata küll. ISIC kaardi omanik sai reedel tasuta sisse.

Kes veel käis Pariisi Airshowl, võiks oma muljeid ka jagada.

Priit (jõudis esimesena muljeid saata): Muuseumis käisin jooksujalu, sest sisse polnud kuulda, mis väljas toimub. Pärast andsin oma pileti veel Peebule, kes jõudis veel enne sulgemist paari saali vaadata. Seal oli mitu eritemaatika saali: soojaõhupallid, ajaloolised lennukid, purilennukid, kolb- ja reaktiivmootoriga lennukid, kosmos. Ühes saalis oli lint vahele tõmmatud ja toimus mingi Airshow bankett lennukite vahel. Sealne suveniiripood oli päris suure kaubavalikuga.

Enn lubas kommentaari kirjutada.

0 kommentaari

Kommentaarid on suletud.