Karksi lennuväli on valmis, uus sihtpunkt erapilootidele kaunis Lõuna-Eestis

Postitatud 15.august 2006 | Postitaja Marika Kulmar
Karksi lennuväli on valmis, uus sihtpunkt erapilootidele kaunis Lõuna-Eestis
Postitaja HendrikAgur on Teisipäev, August 15, 2006 – 08:40 PM EET,
Vastvalminud Karksi lennuväljal Mulgimaa südames Karksi vallas, Viljandimaal maandus esimene lennuk 9. augustil 2006 kell 15.18!

Koordinaadid: 58 06`56“N, 025 33`10“E. Raja suund 16/34, pikkus 520 meetrit, laius 49, meetrit, tähistatud kahel pool rada raja algust tähistavate lävemärkidega (kahepoolsed valge-must-valge) ning 30 m intervalliga valgete raja äärelippudega. Tuulesokk raja keskpunktist 70 m lääne pool perrooni A servas. Ida-ootetsoon Karksi, Lääne-ootetsoon Leeli. Lähenemine risti üle raja 2000 ft, ühinemine kasutusel oleva raja lennuväljaringiga. Raadiosagedus 125,0 Mhz, Kutsung „Karksi raadio“. Lennuvälja kaardid (.pdf): 1. VAL kaart 2. VAC kaart 3. Üldkaart.

Lähemalt lennuvälja rajamisest ja kasutamisest saab lugeda altpoolt:

Karksi lennuvälja ehitus algas 2005 aasta aprillikuus, kui Mulgimaa Elu Edendamise Keskuse eestvedajad kutsusid rahvast endisesse Polli võsastuvasse õunaaeda noori istikuid tasuta välja kaevama. Kuuse-, männi-, kase- ja isegi tammeistikud leidsid ümberistutamisteks uued koduõued ja metsaääred. Endine kidur 10 hektari suurune õunaaed läks aga raiumisele, väljajuurimisele ja suuremahulisele planeerimis- ning mullateisaldamistöödele. Tööd vältasid erineva intensiivsusega 2006. aasta augusti esimeste päevadeni ning päädisid lennuliiklust takistavate elekrtiliinide teisaldamistöödega raja aluse maa alla ning eemale maantee äärde. I-le punkti pani esimesel augustinädalavahetusel rajamärgistuste paigaldamine. Omale kohale asetati raja lävemärgid, äärelipud ja kõikidele nõuetele vastav atraktiivne tuulesokk. Omamoodi sümboolseks kujunesid äärelippude paigaldamistalgud, kus viimase lipu paigaldas Torupilli-Ants ehk Ants Taul Mulgimaa idasrevast Põdrala vallast, Riidajalt, Torupilli lennundustalust.

Nüüd on Mulgimaal lähestikku kaks murulennuvälja – Torupilli lennundustalu ja vastvalminud Karksi lennuväli. Loodame, et väike lisatõuge on kenasti antud, et Mulgimaal saaks elu edeneda, uued töökohad tekkida ja uus turismiharu – lennundusturism areneda! Ja muidugi peamine – eesti erapilootidel on juures tore ja jumallikult maalilise loodusega maandumisplats puutumatu looduse ja lummavalt kaunis Lõuna-Eestis!

Karksi lennuvälja ehitas eraalgatuslikus korras ja sihtotstarbelistest annetustest saadud vahenditega Mulgimaa Elu Edendamise Keskus Hendrik Aguri eestvedamisel. Karksi lennuväli asub mittekontrollitavas õhuruumis, Karksi vallas, Polli külas, Kiivita ja Aaviku maaüksustel. Haldaja: Mulgimaa Elu Edendamise Keskus, esindaja Hendrik Agur (hendrik@pilots.ee, tel 5077757). Maandumine vaid haldajaga eelnevalt kooskõlastatult või hädamaandumisplatsina ilma kooskõlastuseta. Kasutatav era-, turismi-, eriotstarbelisteks ja päästelendudeks.

9. augustil 2006 kell 15.18 maandus esimene lennuk Karksi lennuväljale. Lennukiks oli kell 14.16 Tallinast startinud väikelennuk Cessna 150, kutsungiga ES-ECP, kapten Hendrik Agur.
Esialgu on rada piiratud kasutusega, seni kuni juulis külvatud heinaseeme jõuab idaneda ja piisava niiskuse saavutanult korralikult tärgata ning kõva murumätta moodustada. Kui lennuvälja pinnas on lõplikult valminud, toimub lennuvälja avamine üldiseks liikluseks, jälgi muutuvat infot.
Edu Karksi lennuväljale ja vallale ning kogu Mulgimaale koos uue lennuväljaga! Erapiloodid on peagi platsis.

2 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Karksi lennuväli on valmis, uus sihtpunkt erapilootidele kaunis Lõuna-Eestis (Skoor: 1)
parasiil on 08. 14, 2006 – 08:04 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://
Õnnitlused suurevaeva nägijale!

Re: Karksi lennuväli on valmis, uus sihtpunkt erapilootidele kaunis Lõuna-Eestis (Skoor: 1)
parasiil on 08. 25, 2006 – 08:04 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://
Käisin seal C150ga. 14 pealt saime üles, see oli väheke allamäge.

Kommentaarid on suletud.