Grupilend hukkunute mälestuseks

Postitatud 17.juuni 2007 | Postitaja Marika Kulmar
Grupilend hukkunute mälestuseks
Postitaja HendrikAgur on Pühapäev, Juuni 17, 2007 – 05:38 PM EET,
Lisatud 17. juunil: Georgi filmitud ja TV3-s näidatud klipp

Lisatud 14. juunil: Suur tänu osalejatele ja meie toetajatele-saatajatele maapeal, kes me mõtteis olime ju kõik koos. Grupilend toimus ja EEHL erapiloodid olid igati ülesannete kõrgusel. Esmakordselt oli fomratsioonis kuus lennukit! Kuna ilm oli VMC miinimumi lähedane, tehti otsus lennu toimumise kohta vahetult enne starti. Kontsentreeritult ühtne tegutsemine eeldas meeskonnatööd alates kohaletulekust, briifingust ning lõpetades formeeringus lendamise ja sealt lahkumisega. Planeeritud marsruudilt jäi välja vaid Tabasalu, mis oli kella 19 ajal mattunud vihmapilvedesse.
Lendasid erapiloodid: Priit Palumaa – C150, Toomas Uibo –Socata TB-9, Hendrik Agur – C172, Eero Oja (Piirivalve lennusalk) – C172, Villem Alango – C172 ja Edvin Penart – Lambada. Suur tänu kõigile!

Uudis 12. juunil: Neljapäeval, 14. juunil, leinapäeval, kell 19.00 stardivad juba kolmandat aastat järjest Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liidu piloodid viiest väikelennukist koosneva grupiga 30-minutilisele formatsioonlennule Tallinna kohale, et sellise omanäolise aktiga avaldada austust kõikidele hukkunud pilootidele, langevarjuritele ja nõukogude võimu poolt Siberisse küüditatuile. Lennumarsruut läbib kogu Tallinna ja osa Harjumaast. Kui näete meid, siis teadke: avaldame austust neile, keda enam pole. Mälestagem üheskoos. Oleme täna õnnelikud ka tänu neile, kes jätsid toona elu meie eest.

Sobiva ilma korral hüppavad formatsioonlennu lõpus ühelt väikelennukilt Eesti Langevarjuklubi langevarjurid Hukkunud aeronaudi mälestusmärgi juurde Pirita teel. Tooma rahusõnumit ning mälestades neid, keda enam pole…
Me koondume ja mälestame üheskoos!

2 kommentaari

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Grupilend hukkunute mälestuseks (Skoor: 1)
VillemAlango (villem@skydive.ee) on 06. 14, 2007 – 10:26 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.zone.ee/tagahoov/
Oli au ja privileeg kaasa lennata. Eriti lihtne polnud ja ega ilmgi just soosinud. Alles nüüd hakkab pärale jõudma, mida me tegime. Aitäh kolleegidele ja lennujuhtidele!

Re: Grupilend hukkunute mälestuseks (Skoor: 1)
marikak (marikak.pilots@hot.ee) on 06. 17, 2007 – 05:41 PM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://
Harrastuspiloodid mälestavad homme hukkunuid, Eesti Päevaleht, 13. juuni 2007 kl 22:04 Video!

Kommentaarid on suletud.