Karksi lennupäev toimus 17. augustil ja läks igati korda

Postitatud 17.august 2008 | Postitaja Marika Kulmar
Karksi lennupäev toimus 17. augustil ja läks igati korda
Postitaja HendrikAgur on Pühapäev, August 17, 2008 – 11:09 PM EET,

Karksi lennupäev, mis oli algselt planeeritud laupäevale, toimus siiski pühapäeval 17. augustil ilusa palava suveilmaga.
Lennundusdefitsiidis kogu eelneva ajastu vaevelnud kohalik ja Mulgimaa rahvas täitis tihedalt ja varakult kogu lennuvälja vaba ala. Kannatlikult oodati ilma paranemist Põhja-Eestis, et sõbrad-piloodid saaksid kõikide rõõmuks kohale lennata. Peaesineja Andres Rätsepp küll Tallinnas valitsenud madala pilvisuse tõttu tulla ei saanud, kuid sellest ei kujunenud suuremat pettumust. Erapiloodid esitasid vahva demonstratsioonlennu, lennates üle lennuvälja erinevate lubatud kiirustega. Eriliseks vaatamisväärsuseks kujunes Sõjaväelangevarjuklubi AN-2 koos langevarjuritega. Rahvast lennutas Pakker Avio kopteripilootide tiim Robinson 22-ga. Lennupäeva sai nautida lennumudelistide ja mootorvarjude särtsakast esinemisest.
EEHL täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistluste tulemused olid järgmised: I koht Priit ja Alari Palumaa 190 punkti, II koht Nikolai Gergeljuk Narva Lennuklubist C-172-ga 140 punkti, kes sai ka EEHL võistlussarjas pommitamisvõistluste osas esmakordselt täistabamuse 120 punkti ning III koht Villem Alango ja Raul Reap 120 punktiga. Järgnesid Vladimir Antonovi, Enn Noorkõiv-Heinar Kalami ja Arvo Silla tiim. Kõik olid tublid. Korraldaja poolt suur tänu kõikidele Karksi lennupäevast osavõtjatele. EEHL-le, EANS-le ja lennujuht Virgole, Sõjaväelangevarjuklubile, Pakker Aviole, Narva ja Viljandi lennuklubidele, kõikidele kohelelennanud erapilootidele, Karksi Vallavalitsusele ja Kiini-Hansu talu super-perekonnale Roggenbaum koos Tartu Lennukolledzi abivalmis vahvate tudengitega. Järgmiste kohtumisteni! Koos saab neid asju teha nii, et kõikidel on huvitav, rahuldustpakkuv ja lõõgastav. Suur tänu!

Karksi lennuraja jooksukrossi 1350 m distantsi võitis meestest, naistest Kerti Einstein ning lastest. Võitjad pääsesid ka huvilennule Karksi valla kohale. Kõik olid väga rahul. Uuendatud info 14.08.08: NB! Lennupäeva toimumine on edasi lükatud laupäevaks prognoositud tugeva lõunafrondi ja suure sajutõenäosuse tõttu pühapäevale 17. augustile. Esialgne info 01.08.08 Kaks aastat tagasi valminud Karksi lennuväljal toimub 17. augustil taas Karksi lennupäev. Traditsiooniliselt on kutsutud osalema väikelennukid, motodeltaplaanid, mudelistid ja mootorvarjurid. Osa on lubanud võtta ka Läti erapiloodid. Päeva lõpetab lennuraja jooksukross, mille võitjad pääsevad huvilennule Karksi valla kohale. Lennukid on oodatud alates kella 10.00st. Lennupäeva avab langevarjurite avahüpe kell 11.00. Väikelennukitele mõeldud lennuralli peaks kujunema seekord võistlejatele põnevaks, sest marsruut võib pakkuda vahvaid üllatusi. Päeva jooksul toimuvad lennukite demoesinemised ja lennuralli väikelennukitele, mida kroonivad atraktiivset kaasaelamist pakkuvad täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistlused. Lennupäevast võtab osa ka Leedu A-klassi karikavõistluste meister pilotaazlennus Andres Rätsepp, kellelt võib oodata nauditavat pilotaazlennu demoesinemist Saksa pilotaazlennukil Extra 300LP. Kohale lendab ka Kaitseliidu lennukorpuse AN-2 Sõjaväe langevarjuklubi langevarjuritega ning Eesti ja Läti erapiloodid oma väikelennukitega. Pealtvaatajatele huvipakkuvaks kujuneb kindlasti erapilootide ühine grupilend väikelennukitega, mille lennuomadusi tutvustatakse oma ala parimate asjatundjate poolt. Korraga tõstetakse õhku üle kümne lennuki. Kohtumiseni Karksi lennupäeval pühapäeval 17. augustil. Pilootidele info Loe edasi nfo pilootidele:
Karksi rada 17/35 on pikendatud 675 meetrini, laius endiselt 49 meetrit. Raja küljed on tähistatud 30 m intervalliga valgete lipukestega. Karksi lennupäeval ei ole märja raja tõttu 150 m vastvalminud raja pikendatud osa ja perroon D kasutuses. Kui kasutuses on rada 17, siis maandumine toimub maandumismärgi T juurest, mis on eelmise, 525m raja lävemärgi koht. Raja 17 puhul mitte arvestada raja alguse maandumismärke, vaid ajutist maandumistähist T! Kõik huvitatud piloodid on oodatud ka osa võtma pealtvaatajatele lennukeid tutvustavast tutvustuslennust, kus lennuväljaringil ja tsoonides lendab korraga mitu lennukit. Lennukid lendavad ükshaaval üle lennuvälja ning samal ajal tutvustatakse pealtvaatajatele ülelendavate lennukite omadusi jm. Tutvustuslennu liikluskorraldust tutvustatakse täpsemalt briifingul.
Kasutatav raadiosagedus lennuinformatsiooniga 125,0 MHz, kutsung “Karksi raadio”.
VAL kaart
VAC kaart
Lennuralli võistlusjuhend.juhend
Tel 5077757, Hendrik Agur.Kohalelennanud pilootidele korraldaja poolt toitlustamine ja soovi korral saun Kiivita talus ujumisvõimalusega Karksi-Nuia paisjärves.

Tulge lendama ja nautima ühist lennupäeva!

1 kommentaar

Kommentaarid kuuluvad nende postitajale. Meie sisu eest ei vastuta.

Re: Karksi lennupäev toimus 17. augustil ja läks igati korda (Skoor: 1)
HendrikAgur (hendrik@pilots.ee) on 10. 06, 2008 – 08:13 AM
(Kasutaja info | Saada sõnum) http://www.pilots.ee
Statsitikat tagasivaatavalt: kokku käis Karksi lennupäevadel 8 lennukit ja 1 kopter. Lisaks opereerisid mootorvari ning mudellennukid.

Raja kasutus ajavahemikus 1029 – 1902 UTC: maandumisi 62, starte 61 (pärast lennuinformaatori töö lõppu jäi AN2 sooritama langevarjuhüppelende), madallähenemisi ja konveireid oli kokku 27. Kokku 150 operatsiooni, sh AN2-l 6 lendu langevarjuritega. Kopter R-22 teostas 24 huvilendu. Suur tänu lennuinformaator Virko Lepikule hea koostöö eest!

Kommentaarid on suletud.