Karksi Lennupäev 2009 toimus 15. augustil

Postitatud 17.august 2009 | Postitaja Marika Kulmar
Karksi Lennupäev 2009 toimus 15. augustil
Postitaja HendrikAgur on Esmaspäev, August 17, 2009 – 01:03 PM EET,

Karksi lennupäev toimus juba kolmandat korda Karksi lennuväljal koostöös Mulgimaa Elu Edendamise Keskuse ning Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liiduga

Kell 12 alanud lennupäevale Mulgimaale saabusid Eesti era- ja harrastuspiloodid koos oma lennumasinatega ning palju lennundushuvilisi inimesi. Väikelennukitele toimus lennuralli, pommitamis- ja täpsusmaandumisvõistlused, kus sel korral toimus lisaks maapealne vigursõit Ladaga. Arvesse läks lisaks lennuki piloteerimis- ja navigeerimisoskustele ka võistlusekipaaži autosõidu meisterlikkus.

Karksi Lennuralli 2009 osales viis ekipaazi. Võitis ekipaaž Edvin Penart ja Raul Reap (pildil) 180 punktiga mootorpurilennukil UFM-13, teiseks jäid Priit ja Alari Palumaa 100 punktiga Ikarus C-42 ning kolmandaks tulid Mihkel Tammepuu ja Tarmo Suss 100 punktiga Cessna- 150.

Vigursõiduvõistlused Ladal, millest võtsid osa lennupäeva külastajad, võitis Jevgeni Rotar ajaga 02.00.22, teiseks tuli Viktor Siigur ajaga 02.02.27 ja kolmanaks jäi Jaan Valtsov ajaga 02.06.30.

Toimus ka traditsiooniline lennuraja jooksukross 1350 m ning vanade autode näitus, mis järgmisel aastal peaks hoopis suurema ulatuse saama. Osalesid mudellennukid ja rahvast huvilennutas Pakker Avio kopteril Robinson-22. Põnevust jätkus rahvale kogu päevaks.
Suur tänu kõikidele kohelelennanud pilootidele, abilistele ja osalejatele! Kohtumiseni järgmistel lennupäevadel!

Hendrik Agur

Uudis 6. augustist:
Lennuralli marsruudi valmistab ette seekord Georg Liigand ning oodata on põnevust ja uudsust, kuid olgu öeldud, et marsruudid on tavapärasest oluliselt lühemad.

Vaata siit VFR infoteatmikust Karksi andmeid ja kaarte ning lennuralli ning täpsusmaandumise ja pommitamise võistlusjuhendit (pdf).
Karksi lennuvälja lehekülg.

Lisaks väikelennukitele ja motodeltaplaanidele on kutsutud mudelistid ja mootorvarjurid. Huvilende teeb Pakker Avio kopteriga Robinson-22. Põnevat tegevust jagub nii lastele kui suurtele kogu päevaks. Pakutakse tasemel grilli, head kodust suitsuliha ja mett. Esmakordselt pakub ja tutvustab oma naturaalseid, värsketest marjadest pressitud mahlasid Mulgimaa ainus teadusasutus – Eesti Maaülikooli Polli tootearenduskeskus. Toimuvad vigursõidu võistlused Ladaga, mille peaauhinnaks on huvilend Mulgimaa kohale. Kätt saavad proovida nii noored kui vanad (alaealistel nõutav täiskasvanud B-kategooria juhiluba omava juhendaja juuresviibimine). Karksi lennupäeva lõpetab 1350 meetri pikkune lennuraja jooksukross, mille võitjad (parim laps kuni 12 a, parim naine, parim mees) pääsevad huvilennule Mulgimaa kohale.

Lennukid on oodatud alates kella 10.00st. Briifing pilootidele toimub kell 11.30. Lennupäeva avab langevarjurite avahüpe kell 12.00. Toimuvad lennukite demoesinemised ja lennuralli väikelennukitele, mida kroonivad atraktiivset kaasaelamist pakkuvad täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistlused. Kutsutud on Leedu A-klassi karikavõistluste meister pilotaazlennus Andres Rätsepp, kellelt võib oodata nauditavat pilotaazlennu demoesinemist Saksa pilotaazlennukil Extra 300LP. AN-2 saabub Kuusikult koos langevarjuritega. Pealtvaatajatele huvipakkuvaks kujunevad erapilootide demolennud väikelennukitega, mille lennuomadusi tutvustatakse oma ala parimate asjatundjate poolt.

Kohtumiseni Karksi lennupäeval!
Info pilootidele – vt “loe edasi”
Info pilootidele:
Karksi rada 17/35 on 675 meetrit pikk ja laius 49 meetrit. Mõlemal raja telje pikendusel peab arvestama kõrgtakistustega (rajast 500 m mõlemas suunas puud kõrgusega ca 15 m). Raja küljed on tähistatud 30 m intervalliga valgete lipukestega.

Kõik huvitatud piloodid on oodatud ka osa võtma pealtvaatajatele lennukeid tutvustavast tutvustuslennust, kus lennuväljaringil ja tsoonides lendab korraga mitu lennukit. Lennukid lendavad ükshaaval üle lennuvälja ning samal ajal tutvustatakse pealtvaatajatele ülelendavate lennukite omadusi jm. Tutvustuslennu liikluskorraldust tutvustatakse täpsemalt briifingul.

Kasutatav raadiosagedus lennuinformatsiooniga 125,0 MHz, kutsung “Karksi raadio”.

Karksi lennuvälja lehekülg.
Lennuralli nig täpsusmaandumise ja pommitamise võistlusjuhend.

Kohalelennanud pilootidele korraldaja poolt toitlustamine ja soovi korral saun Kiivita talus ujumisvõimalusega Karksi-Nuia paisjärves.
Tulge lendama ja nautima ühist lennupäeva!

Märkused:
Peakorraldaja: Hendrik Agur, tel 5077757, e-post hendrik@agur.ee.
NB! Visuaallennnu tingimustele mittevastavate ilmastikuolude korral lükkub üritus edasi järgmisele päevale või nädalale. Jälgi infot pilots.ee -s.

0 kommentaari

Kommentaarid on suletud.