KARKSI LENNUPÄEV – 14. augustil 2010

Postitatud 8.august 2010 | Postitaja Hendrik Agur

Karksi lennupäeval osales kümmekond õhusõidukit, seealhulgas Piirivalve lennusalga kopter ning Nurmsi Langevarjukeskuse AN-2 koos langevarjuritega, kes saabusid langevarjudega täpselt avamiseks. Ka Eesti suurim kuumaõhupall ajas kuuma õhuga oma kupli üles, kuid lendu seekord ei pääsenud. Päev oli sisukas: toimusid mitmed võistlused nii pilootidele kui ka külastajatele. Lennupäeva külastajad võistlesid järgmistel aladel: lastele paberlennukite meisterdamine ja kaugusvise, kõikidele osalejatele lennuraja jooksukross ja Lada vigursõit  ja pilootidele lennuralli.

Lennurallil saavutasid esimese koha koos peaauhinna kümblustünniga võistkond Tiit Paananen ja Kadri Kont-Kontson Cessna 150-l. Teise koha saavutasid isa ja poeg Priit ja Alari Palumaa Ikarus C-42-l, kes said auhinnaks Estonian Airilt edasi-tagasi reisi kahele Stockholmi. Kolmandat-neljandat kohta jagasid võrdselt Edvin Penarti ja Arvo Silla võistkonnad.

Meediakajastused: Sakala 18.08.2010 “Karksi lennupäev läks sportlikus ja uudishimulikus vaimus”; Õhtuleht 17.08.2010 pildigalerii, lugu “Suitsetamist saab maha jätta, lendamist mitte”, “Pommitati jahukottidega”. Vaata veel pilte toimunud lennupäevast SIIT ja SIIT

Aitäh kõikidele Karksi lennupäeval osalenud pilootidele, lennupäeva külastajatele, toetajatele (AS Estonian Air, Lennuliiklusteeninduse AS, Nuia PMT, Puidukoda OÜ), uunikumide paraadil osalenud nutikatele meistrimeestele ja paljudele abilistele!

Uudis enne 14.08.2010: Tulge kohale! Neli aastat tagasi avatud Karksi lennuväljal tuleb taas lennupäev. Pilte lennupäevast siit ja siit.

Osalevad väikelennukid, motodeltaplaanid, mudelistid ja mootorvarjurid. Traditsiooniliselt lõpetab lennupäeva lennuraja jooksukross, mille võitjad pääsevad huvilennule Karksi valla kohale (kiireim laps, kiireim mees ja kiireim naine ). Põnevaks osutub taas vigursõidu võistlus Ladaga. Karksi Lennupäeva korraldab Mulgimaa Elu Edendamise Keskus ning Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liit.

Esmakordne! Päeva avab Mulgimaa uunikumide paraad, mis algab Karksi-Nuia keskväljakult. Langevarjurid võetakse uunikumide peale just siit ning viiakse lennupäeva avahüpet tegema. Paraadil saab näha Eesti ainsat külgkorviga Iž-49, briljantses seisukorras GAZ-51, GAZ-69, UAZ-3909, vana Volgat GAZ-21, mitut unustatud Ladat (kuid nagu-tehase-väravast), 1-silindrilise bensiiinimootoriga Harkovi traktoritehase traktor DT-20 jm põnevat.

Vaata pilte eelmistest lennupäevadest ja emotsionaalseid videoid: jõuline An-2, lüüriline Lambada.

Tähelepanu piloodid! Lennuralli peaauhind(kaptenile) on firmalt Tammepakk köetav kümblustünn! Kompleksala Karksi lennuralli sisaldab koordinaatideta kaardi järgi õhus orienteerumist ja kontrollpunktide märgistamist ning õigeagset läbimist, jahukotiga sihtmärgile täpsuspommitamist ja täpsusmaandumist ning maapealse lisaalana aja peale vigursõitu Ladal. Võistlusjuhendi pdf.

Stardimaks 2-liikmelise ekipaaži kohta 500 kr. Head osalemist!

Pilootidele veel: VFR Eesti Lennuinfo osakonna sertifitseerimata lennuväljade info teatmikust Karksi lennuvälja (675x49m) üldandmed, lennuvälja kaardid (visuaallähenemise-, maandumise- ja asukoha-) – VFR infoteatmik.

Kõikidele lennukiga saabunud pilootidele on tagatud toitlustus, lõõgastus Kiivita talus koos sauna ja järves ujumisvõimalusega ning meeldiv ja hooliv suhtumine koos auto kasutamise võimalusega Karksi vaatamisväärsustega tutvumiseks 🙂

Postitas: Hendrik

Lennukid on oodatud alates kella 10.00st. Lennupäeva avab langevarjurite avahüpe kell 12.00. Päeva jooksul toimuvad lennukite demoesinemised ja lennuralli väikelennukitele, mida kroonivad atraktiivset kaasaelamist pakkuvad täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistlused. Langevarjuhüppeid sooritavad Eesti Langevarjukeskuse langevarjurid AN-2lt. Erapiloodid oma väikelennukitega teevad demolende. Pealtvaatajatele huvipakkuvaks kujuneb kindlasti erapilootide ühine grupilend väikelennukitega, mille lennuomadusi tutvustatakse oma ala parimate asjatundjate poolt. Avatud on välikohvik ja leidub huvitavaid tegevusi lastele ning täiskasvanutele. Sobimatute ilmastikutingimuste korral on õigus korraldajal lennupäev ära jätta.

KAVA

08.00 – 10.50 Lennukite saabumine Karksi lennuväljale;
11.00 Uunikumide paraad – algus Karksi-Nuia keskväljakult – paraadi lõpprivistus ja näitus Karksi lennuväljal;
11.45 – 12.00 Langevarjurite avahüpped.;
11.00 Pilootide ja korraldustoimkonna briifing, lennueelne ettevalmistus, samal ajal mudellennukite demoesinemised;
12.00 Karksi Lennupäeva avamine, Lennuralli (samal ajal lennukite õpitoad), Lada vigursõit (kogu päeva vältel);
12.30 – 13.00 Karksi vallavolikogu istung. Lennupäeva sündmuste sees on istungit võimalus kõigil huvilistel jälgida. Peale istungit arutelu vallavolinikega Karksi valla ja Mulgimaa päevakajalistel teemadel. Osaleb Karksi vallavanem.
13.00 Täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistlused, (samaaegselt mootorvarjude, tuule- ja veolohede demonstratsioonesinemised);
15.00 Karksi lennuraja jooksukross 1350 m;
16.00 Võitjate autasustamine. Äralennud, õhuruumiklass G, lennud ilma lennuinformaatorita, piknik;
19.00 Lennupäeva lõpp.

Üks vastus to “KARKSI LENNUPÄEV – 14. augustil 2010”

  1. Taavi ütleb:

    väga lahe üritus oli, ilmaga vedas ja Piirivalve lennusalga kopter tegi suurepärase esinemise ! Piloodid oleks võinud rohkem oma lennukeid tutvustada, tavainimesele ju sellistel üritustel ainuke võimalus lennumasinat nii öelda käegakatsuda, kollase Ultralight´i piloot oli ainuke aktiivne oma masina tutvustamisel, aga kokkuvõttes selle suve parim LENNUPÄEV !

RSS feed for comments on this post.